Wpis z mikrobloga

Dobra, dzień 1/500 mogę zaliczyć. Nauka trwała ok. 2h podczas których ogarnąłem podstawy C#, nie było w tym problemu gdyż w PHP i C++ jest to samo, tylko trzeba zapamiętać inne sposoby wywoływania, bo nie ma np. cout tylko console.writeline. Jutro planem jest wejście w OOP, a w międzyczasie robienie sobie ćwiczeń z książki, żeby te podstawy utrwalić.

____________________________________________________________________________________________________
Zapraszam do obserwowania tagu #500dayschallenge <- Codzienna nauka programowania, aby zdobyć skilla do pierwszej pracy.
#programowanie #csharp
Pobierz
źródło: comment_7KLTCknxcpYKtFnKnqp9QpOMoyySfhEk.jpg
  • 18
@DobryProgramista: poznawanie #csharp na poziomie tego, co jest możliwe w C++ nie ma większego sensu. C# jest językiem łączacym różne paradygmaty, nie tylko obiektowy: funkcyjny (LINQ, funkcje jako obiekty pierwszej klasy), aspektowy (atrybuty), równoległy (TPL), asynchroniczny (async/await), dynamiczny ...

Rozumiem, że to pierwszy dzień, ale podobieństwo do C++, choć celowe, może być zgubne i nie przywiązywałbym do niego większej wagi
@frotewaus: No ta, ale jak na pierwszy dzień to trudno wymagać jakiejś głębszej interpretacji :P. Nauczy się C#. Potem zrobi 500 dni z Haskellem, potem z ... czymś innym i napisze coś więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fenix7557: Próbowałem niedawno ogarnąć JAVA, ale wydawał mi się zbyt skomplikowany i nie ogarniam co z nią można robić, do tego może dziwna wymówka ale nawet IDE mnie się nie podobało.
A że C# jest i do webdev i do androida jak właśnie mirek zrobił grę POP4, to wziąłem.
@fenix7557: 500 dni z haskellem albo lispem to dobry plan dla mnie :)

@DobryProgramista: fajnie, że się czegoś uczysz i w żadnym wypadku nie chcę odbierać Ci motywacji, ale jeśli Java jest dla Ciebie zbyt skomplikowana i nie wiesz co z nią można robić, to z C# nie będzie inaczej.

Bycie dobrym programistą nie polega na poznaniu jednego, najlepszego języka, tylko na stopniowym uczeniu się nowych paradygmatów, wzorców i modeli.
2h podczas których ogarnąłem podstawy C#


@DobryProgramista: Jak już zdajesz relację z każdego dnia nauki to byłoby fajnie widzieć czego konkretnie się uczyłeś, to może być pomocne osobom, dla których materiału jest za dużo i nie są pewni w jakiej kolejności powinni go ogarniać. Jeśli za dużo by wymieniać to wrzuć linka do jakiejś strony czy książki i napisz chociaż, że rozdziały od 1 do X.