Wpis z mikrobloga

@TX1683: Chodzi mi o dwie podstawowe kwestie, do których korzysta się z serwisów VPN.
Pierwsza to gwarancja ochrony prywatności - brak logów, siedziba w jakiejś afrykańskiej wiosce, współdzielenie serwerów oraz IP itp. Tutaj masz jasno napisane - nie ma anonimowości.
Druga to dostęp do usług niedostępnych w danym regionie, Hulu to darmowy serwis VOD dostępny tylko w USA, do którego uzyskasz dostęp np. Polski przez prawdziwy VPN.
@WasylSpalinov: Brak anonimowości jest tylko wew. tej sieci (dla odróżnienia od TORa), w VPN też nie masz prywatności, prywatność masz tylko na zew. VPN i podobną prywatność masz w cjdns.
Co do usług, to wystarczy, że ktoś z USA udostępni Ci bramkę do internetu przez cjdns i będziesz miał dostęp do tego Hulu... Istnieje już bramka po ipv6, chyba fizycznie znajduje się we Francji.
@TX1683: piszesz bardziej o teorii, jak mi ktoś coś udostępni - OK, pytanie brzmi czy dziś teraz się da i działa. Szczerze wątpię w to. Anonimowe też to na pewno nie jest, a skoro nie jest wewnątrz to i nie będzie na zewnątrz, chyba że tym wyjściem będzie anonimowy VPN. Jak masz VPN to połączenie idzie szyfrowane bezpośrednio do serwera i dalej na wyjście, więc jeśli operator może zapewnić ochronę prywatności
@WasylSpalinov: Nie musisz tłumaczyć mi oczywistości, napisałem co twórcy strony mieli na myśli pisząc o braku anonimowości, a mieli na myśli to, że routing w tej sieci nie działa jak w TOR.
Połączenia w cjdns są szyfrowane, więc poziom bezpieczeństwa jest taki sam, lub nawet wyższy niż w klasycznym VPN.
Co do tego czy to działa tu i teraz, to wyjście na internet IPv6 działa na pewno, a przypuszczam, że jakby
Połączenia w cjdns są szyfrowane, więc poziom bezpieczeństwa jest taki sam, lub nawet wyższy niż w klasycznym VPN.


@TX1683: Szyfrowanie w wielu kwestiach to nie wszystko, a wręcz zazwyczaj nic. Można je wymusić przecież w każdym zwykłym kliencie p2p, ale i tak liczy się to co widać na końcu i czy po tym można łatwo sprawdzić źródło. Mając VPN to on jest tym wyjściem i jeśli nie ma pełnych logów to
@WasylSpalinov: > @TX1683: Czyje IP jest na wyjściu?
IP przydzielone przez udostępniającego z jego puli adresów, której jest właścicielem.

Tak, od szwagra za flaszkę. Albo jest, albo nie ma.

Węzłów tej sieci jest ponad tysiąc. Myślisz, że znam każdego i wiem co udostępnia? Prawie na pewno ktoś z nich udostępnił by swoje IP i część łącza, trzeba tylko na IRC zapytać, a nie u szwagra.
@WasylSpalinov: w modelu cjdns + iptunnel to IP będzie takie jak operatora iptunnel którego użyjesz.

Inna opcja jeszcze, która działa dziś, to cjdns + proxy - skoro do strony www tylko powiadasz, IP jest serwera proxy. Połączenie do proxy jest zaszyfrowane.

Jesteś na windows czy na linux obecnie? (od tego zależy którego instalatora potrzebujesz)

@benyowsky też wpadnij do nas, może coś razem się zmontuje:

p.s. a jak chcecie VPN wyjście w
IP przydzielone przez udostępniającego z jego puli adresów, której jest właścicielem


@TX1683: Kto jest tym udostępniającym i jaki poziom prywatności zapewnia? Czy można dostać gwarancję braku logowania aktywności sieciowej u któregoś z nich? Jeśli tak - u którego?

Węzłów tej sieci jest ponad tysiąc. Myślisz, że znam każdego i wiem co udostępnia? Prawie na pewno ktoś z nich udostępnił by swoje IP i część łącza, trzeba tylko na IRC zapytać


@