Wpis z mikrobloga

Witam mirkowe świry spod tagu #xiaomi #letv #telefony i #aliexpress . Zastanawiam się nad dwoma telefonami, mianowicie nad RN3 (wersja 3/32) i LeTv x600 (3/32). Nie wiem na który się zdecydować więc poprostu podam swoje wymagania:

- Dobra bateria ( żeby dzien wytrzymała spokojnie)
- Dobry aparat
- Wyświetlacz > 5 cali ( tutaj akurat oba mają taki sam)
- Jak najlepsze wykonanie
- Wspierający XPOSED ( z tego co wiem to MIUI go nie wspiera, racja?)

Telefonu używam głównie do muzyki, troche internetu i robienia zdjęć (jakieś snapchaty i inne pierdoły). Wymieniam go z SGS'a 3 i chciałbym żeby podziałał przez 2-3 lata płynnie. Co do RN3 to słyszałem, że ostatnio blokują mu bootloader a ROOT jest dla mnie priorytetem.

Budżet około 850 zł. Jakieś porady? ¯_(ツ)_/¯
  • 24
@ayasecon: @Re-volt: Czyli RN3 spalone na starcie. Chociaż szkoda że tył w letv nie jest aluminiowy ( teoretycznie jeszcze jest w x500). Jak wygląda zaplecze ze wsparciem jeśli chodzi o custom romy? Nie chciałbym znowu co chwile wgrywać nowego i martwić się ile podziała płynnie tylko jak już wgrywać to kolejne aktualizacje. Mojego SGS'a to już w każdy możliwy sposób spenetrowałem i nie chce powtórki haha
@Kluska1337: moim zdaniem przy takich wymaganiach daj sobie spokój z chińczykiem i kup np używkę z2 albo sgs5 , sony udostępnia tutoriale nawet jak bezpiecznie odblokować bootloader , samsung ma flagi , ale romów na oba flagowce , masa , a gwarantuję Ci ze te quady na snapdragonie znacznie lepsze niż jakieś mediateki, chyba że celujesz wyżej z redmi na snapdragonie , ale to znowu więcej hajsu pociagnie
@maver55: Kwestia jest też taka że nie chce Samsungów ( wcześniej mialem SGS'a jedynke ) tylko spróbować czegoś nowego. Zastanawiałem się też właśnie nad Soniakiem używanym, ale raczej pod uwagę starałem się brać jakiegoś chinczyka ze względu na stosunek ceny do jakości. Ewentualnie poczekam do targów w Barcelonie to akurat może ceny tych telefonów spadną :P

@Re-volt: No więc kwestia baterii by była rozwiązana, szkoda że jest taka sytuacja z
@Kluska1337: @Re-volt: Jak już używać miui to lepiej na telefonach xiaomi. Ja mam mieszane uczucia jeśli chodzi o letv x600. Sam telefon jest super, ale ten stockowy rom to straszna lipa, a customów jak na lekarstwo.

Bootloader w RN3 można odblokować, więc nie skreślałbym go z tego tylko powodu. Ma też lepsze wsparcie i jest już jakaś pochodna CM https://devs-lab.com/2016/01/resurrection-remix-lp-rom-for-xiaomi-redmi-note-3.html
Wydaje mi się tylko, że na żadnym customie nie będzie
@mikebo: Wlasnie uzywam miui na x600 i jestem bardzo zadowolony :) przeciez zmiana romu zajmuje 10min wiec co to za argument. stockowy sie bardzo szybko rozwija i brakuje tylko wersji international. obecnie jest ona kierowana na rynek chinski i wtedy telefon jest 1111111111111/10 bo masz wszystkie uslugi letv pod reka. u nas mozna to samemu zablokowac po zrootowaniu.
@mikebo: Niestety budżet jest raczej ostateczny - nie chce wydawać więcej na telefon. Jestem takiego samego zdania jeśli chodzi o MIUI, a chciałbym żeby telefon w razie w miał jakieś zaplecze jeśli chodzi o customy (nie zostać z ręką w nocniku ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Im więcej się telefonu szuka tym więcej wątpliwości :(

@Re-volt: Dlatego chyba poczekam jeszcze chwile i wtedy zdecyduje, może akurat
@Kluska1337: wgrywasz miui lub wersje od wlocha i telefon zajebiscie dziala. serio nie ma z nim zadnych problemow i nie boj sie wgrac custom roma. robiles kiedys format windowsa? masz dokladny turorial na yt i klikasz to samo co osoba na filmiku i tyle :)
@Re-volt: Dla mnie custom romy to nie jest coś nowego, bo robię to już od czasów HTC Wildfire ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jedynie o co mi chodziło to to, żebym znalazł jeden ROM który będzie działał razem z xposed i nie musiał nimi żonglować co miesiąc :D No i fajnie jakby miał aktualizacje do kolejnych wersji androidów.

@Miecz12: dlatego skłaniam się ku niemu, zaraz obok meizu