Wpis z mikrobloga

@LostHighway: jak rozdzielczość HD (nie full-hd) to możesz zaryzykować VGA (jak będzie markowy/dobry),
- VGA - jak będzie kiepski to w najgorszym przypadku stracisz na ostrości obrazu (im wyższa rozdzielczość - tym mocniejsza strata jakości), ale zawsze wyświetlać będziesz. W przypadku rzutnika, który i tak nie daje super-ostrego pixel-do-pixela obrazu - nie ma dramatu...


- HDMI - jak będzie kiepsko to będą latały dropy-kropki, obraz zamierał skakał lub znikał całkowicie. Znaczy
@Grzesiek_astronaut: Otwieram.

@hrumque: Rozdziałka HD 1280x800 czyli nie full. Dlaczego myślę o VGA? Projektor Epson EH-TW480 ma tyko jedno wejście HDMI i chciałbym je sobie zostawić jako takie mobilne a stałe podłączenie do komputera dać pod VGA.
Zorientuje się w takim razie co piszą o tych przewodach, może zaryzykuje a jak nie do jakiś dobry HDMI.

@Felonious_Gru: Niestety na długości 1,5-2 metra będzie musiał lecieć obok zasilania...

I od
@LostHighway: Na Allegro kupowałem w noname w drugiej półce od dołu (czyli nie najtańszy). Za kabel 15-sto metrowy jakieś 70-100 zł 3 lata temu. Kupowałem 1.3a żeby był kompatybilny z 3D, testowałem na FullHD 3D@25fps (czyli dwa razy FullHD), wszystkie 4 sztuki które kupiłem działały bez problemu. Położyłem to w domu podczas remontu (z szafy serwerowej do pokoju), wszystko przeszło ok, teraz mam kompa w szafie a monitor w gabinecie na
Pobierz
źródło: comment_WdEP0fo0CYC8lPwtoZggfUWfRSLERi1A.jpg
ja kupowałem na allegro najtańszy płaski


@ElCidX: Jestem ciekawy, który lepszy (od strony sygnałowej). Zastanawiałeś się nad tym?

Płaski czy okrągły. Jak tak przez przypadek płaski kupiłem - chciałem okrągły ale przyszedł płaski... Działa ok i tak w peszlu puściłem więc kształt nie ma znaczenia. Gdyby miał układać w ścianie to płaski chyba byłby gorszy bo trudniej zrobić "zakręty".
@kwanty: od sygnałowej to bez różnicy, bo to sygnał cyfrowy, ale okragly może być rzeczywiście łatwiej układać, chociaż ja swój kladlem pod listami i katy 90 stopni i żadnych problemów