Wpis z mikrobloga

Witam w kolejnej edycji #eu4quiz, mirkowej zabawy dla miłośników gry Europa Universalis 4!

Zasady zabawy są proste:
1. Codziennie o 14:44 publikuję 3 obrazki zawierająca czarno-białe kontury państw z gry.
2. Państwa są oznaczone liczbami 1, 2, 3 i reprezentują trzy poziomy trudności:
- 1 - łatwy (rok 1444, tylko Europa bez OPM-ów)
- 2 - średni (rok 1444, pozostałe państwa)
- 3 - trudny (zakładka z gry inna niż 1444)
3. Zadaniem uczestników zabawy jest odgadnąć w komentarzach pod wpisem, jakie państwa znajduje się na obrazkach.
4. Na odpowiedzi czekam do godziny 22:00 tego samego dnia.
5. Jako odpowiedź należy podać angielską nazwę państwa w grze lub tag państwa taki jak w plikach gry (przykładowo dla imperium osmańskiego prawidłowymi odpowiedziami są "Ottomans" oraz "TUR").
6. Odpowiedzi podajemy trzech pierwszych wierszach wpisu, w każdej linijce wpisując: numer, kropka (.), odpowiedź. Przykładowy format odpowiedzi:


Można też podawać odpowiedzi częściowe (czyli np. pominąć wiersze 2 i 3).
7. Bot automatycznie sprawdza odpowiedzi pod wpisem o godzinie 22:00 i publikuje wyniki.
8. Quiz jest prowadzony przez bota, więc z góry przepraszam za wszelkie błędy, które zapewne objawią się w pierwszych dniach.

Zapraszam do zabawy.


#eu4 #europauniversalis4
  • 17
Mam propozycję, żeby swoje odpowiedzi spojlerować, łatwo można zauważyć odpowiedzi innych i nici z zabawy ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@claudio1: a wiesz, to jest dobry pomysł. W ogóle myślałem o tym, żeby odpowiedzi można było podawać na priv. Tylko że wtedy wolałbym mieć osobne konto do prowadzenia quizu, żeby nie mieć zapchanej skrzynki. Tylko nie wiem, co na to moderacja.