Wpis z mikrobloga

#android #sdk #truestrory - rozpoczynam przygodę, instaluję #eclipse, odpowiednie pluginy od #google, co by móc pisać aplikacje na 'mobile devices'. Nie znam #java, ale nie z takimi problemami człowiek sobie radził, spróbujmy więc coś spłodzić w #html i #javascript - tworzymy package i activity, idzie sprawnie. Tworzę index.html, który będzie sercem aplikacji, ale coś mi nie gra, bo #eclipse otwiera go jako webbrowser.... #!$%@?, naprawdę? Żadnego kolorowania składni, nic. #stackoverflow przychodzi z pomocą, trzeba doinstalować #html editor... szczęśliwy #ego widzi, że jego praca nie idzie na marne. Kolejny asset to #javascript, który ma odpowiadać za całość, ale znów nie widzę pieprzonego kolorowania składni - stack już nie potrzebny, wiem że kolej na edytor JavaScript. Zainstalowano. W końcu na telefonie pojawia mi się magiczne 'Hello World'. Naprawdę tak to ma działać? :] #programowanie
  • 8
  • Odpowiedz
@egocentryk: a po co ty jakieś htmle tworzysz? :) Hello World się pojawiło, bo przy tworzeniu blank activity właśnie taki standardowy layout się tworzy :). Marsz na android developer robić tutka first application. Wcześniej możesz sobie API Guides poczytać.
  • Odpowiedz
@egocentryk: i nie uzyskałeś w Javie, ale masz tak w pliku xmlowym, który prawdopodobnie ustawiony jest jako layout twojego activity w kodzie klasy activity i odwołuje się do stringa hello world z resourcesów. Chociaż może się mylę, bo nie wiem co tam nacudowałeś.
  • Odpowiedz