Wpis z mikrobloga

Mirki mam #pytanie. Czy nie będąc orłem z matematyki czy fizyki zrozumiem cokolwiek z książek Einsteina czy Hawkinga? Mam ochotę zgłębić trochę ścisłą wiedzę na temat otaczającego nas świata ale mam obawy czy podołam wspomnianej treści jeżeli w czasie edukacji skupiałem się głównie na wagarowaniu (,).

Co byście polecili? Znacie jakieś pozycje ciekawe ale możliwe przystępne dla amatora czy raczej odesłalibyście mnie w pierwszej kolejności do tych nudnych podręczników z czasów liceum?

wołam : #teoriawszystkiego #fizyka #astronomia #hawking #einstein #matematyka #ksiazki #fibonacci
  • 10
@Tauo_Paj_Paj: a nie lepiej po prostu zgłębiać matematykę czy fizykę? One też są ciekawe (szczególnie wszelkie abstrakcyjne teorii matematyki), a nie sądzę, że z książek popularnonaukowych można poznać istotę nauki.
@Dawidk01: Powiem Ci szczerze, że przez cały okres nauki obowiązkowej nie miałem styczności z podręcznikiem, który by mnie zachęcił do nauki lub przynajmniej przedstawił fizykę czy matematykę jako ciekawe przedmioty. Niestety także żaden nauczyciel nie był w stanie zaszczepić we mnie tej ciekawości. Może jak zapoznam się bliżej książkami wspomnianych wyżej autorów to chętniej wrócę do podstaw.
@Tauo_Paj_Paj: Jeśli chcesz czytać STW Einsteina, to jest to całkiem przystępne. Polecam książkę "Szczególna Teoria Względności" Andrzeja Szymachy. Ogólnie STW to poziom algebry pierwszego semestry. OTW to już wyższa półka.