Wpis z mikrobloga

Telefon z Moskwy

Kolejny raz otrzymuję propozycję wystąpienia w rosyjskich mediach. Ostatnio odmawiałem z obawy przed oskarżeniami o współpracuję z FSB/GRU/Kremlem/Putinem i tak dalej, ale powoli zaczynam dochodzić do wniosku, że może jednak zaryzykuję, zgodzę się i polecę do Moskwy? Tym razem skontaktowali się ze mną ludzie z programu "Czas pokaże" emitowanego na rosyjskim Pierwszym Kanale. Tematem dyskusji mają być problemy Europy z imigrantami i uchodźcami. Wspaniała okazja do tego, żeby przy okazji rozmowy o Europie zwrócić Rosjanom uwagę na problemy na ich własnym podwórku. W programie "Czas pokaże" dyskusja toczy się niemal "na noże", bywa naprawdę ostro, więc jeśli przyjmę zaproszenie i polecę do Moskwy, będę musiał przygotować się na bezpardonowe ataki ze wszystkich stron. Przy okazji to byłaby świetna okazja na zrobienie materiałów o Rosji, które zapewne bardzo by się Wam spodobały...

Jak wygląda program "Czas pokaże"? Przykład: https://www.youtube.com/watch?v=_VIvo4AvNgs

PS: W przeciągu ostatnich pięciu miesięcy odwiedziłem 28 państw, większość czasu spędzając na pracy z uchodźcami. Kontaktowali się ze mną w tej sprawie dziennikarze z Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA, Ukrainy, Białorusi i Rosji. Z naszego kraju nie miałem żadnego telefonu, dlatego nie krytykujcie mnie za to, że kolejny raz robię coś dla widzów zagranicznych, a nie dla widzów z Polski.

#maciejczuk #rosja #imgiranci
Pobierz tomasz-maciejczuk - Telefon z Moskwy

Kolejny raz otrzymuję propozycję wystąpienia ...
źródło: comment_ivggj9X6fADLAV3lJb5rpnQ48bNVpl1c.jpg
  • 9