Wpis z mikrobloga

@Sverc: W takim, żeby nie przyszło Ci do głowy jechać z lewego pasa na wprost (chociaż i to jest dozwolone, tylko dość niebezpieczne) Gdyby z prawego można było jechać tylko na wprost, to linia rozdzielająca pasy na rondzie byłaby w tym miejscu przerywana i prowadziła na wprost.
  • Odpowiedz
@chaos_n: to jest chore, bo po co robić ronda na niewiadomo ile pasów skoro każdy ma lecieć "na czuja"

w pewnym mieście gdy miałem egzaminy na prawo jazdy to egzaminator w dupie miał że pasy ostatni raz były widoczne na danej drodze w '89 a że po owym mieście prawie wcale nigdy nie jeździłem to tego nie wiedziałem....

i człowiek nauczony ordnungu na drodze, jedzie sobie na takie rondo i ma
  • Odpowiedz
@klossser: widzialem na tym rondzie babe kiedys co pod prad jechala. Sprawa wygląda tak że zarówno zielona jak i czerwona są poprawne, tylko w przypadku zielonej musisz się upewnić przy zmianie pasa że nikt nie wyjeżdża z prawej strony (od sklepu jadąc na wprost) a w przypadku czerwonej czy nie wymuszasz na kimś kto jedzie z góry od armii krajowej gdy zjeżdżasz z rodna. Zielona chyba lepszy wybór.
  • Odpowiedz
@klossser: Co mówią znaki? Te na drodze, nie na niebie :) Ja, krakusek z Grodu Kraka, pojechałbym zielonym szlakiem, a temu kutałkowi z niebieskiego jeszcze bym środkowy pokazał :)
  • Odpowiedz