Wpis z mikrobloga

  • 1
Czesc Mirki,
Chce zainstalowac ubuntu w dualboot razem z win7 x64.
Z oficjalnej strony sciagnalem wersje ubuntu 15.10. Partycje E zmniekszylem o 20 GB ktore chcialem przeznaczyc na ubuntu - widać te 20gb jako free space z pozycji windowsa.
Jednak podczas instalacji, ubuntu widzi tylko 921 GB w jednej partycji (dysk mam 1 TB, brakujacy rozmiar to dysk C - systemowy) . Nie mialem tez wyboru opcji zainstalowania linuxa obok win7 co czesto jest pokazywane w poradnikach.
Jak to rozwiazac ?

#ubuntu #dualbot #windows7 #linux #pomocy
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Partycje E zmniekszylem o 20 GB ktore chcialem przeznaczyc na ubuntu - widać te 20gb jako free space z pozycji windowsa.


@znkk: Czym ją zmniejszałeś?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kuskoman: ok ale jak on widzi jedna partycje 921 gb (a to sa 3 rozne dyski w sumie) to jak on ja podzieli i wyznaczy miejsce pod ubuntu?
  • Odpowiedz
@znkk: Hm, jak ostatnio próbowałem zmniejszyć partycję w zarządzaniu dyskami, to kazało mi przekonwertować je na dynamiczne, a linux dynamicznych raczej nie obsługuje.
  • Odpowiedz
@znkk: Nic tam nie zainstalujesz, bo przekonwertowałeś sobie cały dysk na dynamiczny ziomek xD Tak podejrzewałem, bo o-------m to samo 2 tygodnie temu xD Na oficjalnych stronach windowsa twierdzą że już pozamiatane i teraz to musisz wyczyścić cały dysk, ale to g---o prawda.
http://www.sevenforums.com/tutorials/26829-convert-dynamic-disk-basic-disk.html
Interesuje cię Option 1, step 3, lecisz zgodnie z instrukcją. Jak już naprawisz to co z------ś, to sytuacja wygląda tak:
Prawdopodobnie masz zajęte 4 partycje podstawowe
  • Odpowiedz
@znkk: Ok. Masz 4 partycje podstawowe, więc kolejnej się zrobić nie da. Przekonwertuj D lub E na partycję logiczną (osobiście polecam zrobienie tego za pomocą choćby tego minitool partition wizard, bo windowsowy shit w którym siedzisz jest ogólnie n---------y), i nie dotykając nic więcej spróbuj odpalić instalację Ubuntu jeszcze raz. Konwersja partycji na logiczną NIE POWINNA ruszyć znajdujących się na niej danych, ale przy bawieniu się dyskami ryzyko niestety jest
  • Odpowiedz