Wpis z mikrobloga

Mam pod ręką laptopa ThinkPad T510
i5 M520 2.4GHz x 4,
Nvidia GT218M (NVS 3100M),
4GB RAM. Do wymiany jest matryca i nie ma stacji DVD, ale mam możliwość kupić go za 300zł.

Koszt matrycy to ok. 250zł, DVD albo ewentualnie kieszeń na dodatkowy dysk to chyba max 80-100zł.

Całość wyszłaby około 700zł. Warto bawić się w modernizację tego laptopa i ew. kupić jeszcze 4x2GB RAM, czy jest coś innego wartego uwagi?

Laptop głównie do nauki, programowania, internetu. Ważne, żeby dobrze sobie radził z VirtualBoxem i w miarę z jakimś programem do tworzenia grafiki 3D, chociażby Maya.

Wołam specjalistę @Pustulka i jego tag, mam nadzieję że obserwatorzy nie będą źli.
#pustulkowelaptopy #thinkpad #laptopy
  • 8
@Battis:
No, ale sam się zastanów kupujesz uszkodzony laptop za 300 zł bez napędu dvd, a skąd wiesz czy faktycznie padła matryca, a nie quadro, które być może było wygrzewane? Starsze laptopy kupuje się tylko z kartą grafiki intela z uwagi właśnie na to, że radeony i bga od nvidii padają. Zejdź o cal w dół i szukaj t420, 8460p.
@Pustulka: Ekran działa, tylko ma białe plamy które znacznie pogarszają komfort użytkowania. W starym T61 też mam kartę od nvidii i nadal działa, a laptop ma już swoje lata. Może to wyjątek. Poszukam jeszcze czegoś innego, dzięki za pomoc! :)