Wpis z mikrobloga

#prawojazdy #prawojazdyc #ciezarowki #jastrzebiezdroj

Jutro zdaję egzamin praktyczny C w Jastrzębiu Zdrój. Nie znam w ogóle tego miasta, zapisałem się, bo termin był szybszy niż w Bytomiu. Mam trzy pytania odnośnie egzaminu:

1. Czy robiąc łuk, cofając, mogę zatrzymać ciężarówkę, gdy przednie koło jest na wysokości czwartej linii? Podobnie jak w Bytomiu?
2. Znacie jakies newralgiczne miejsca, w które jeżdżą egzaminatorzy? jakieś cięzko widoczne zakazy etc?
3. Na co zwrócić szczególną uwagę?
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zuchwaly_Pstronk: Z tego co wiem to nie wszędzie łuk jest tak samo oznakowany. Jutro jadę do Nowego Sącza zdawać C, i tam trzeba się zatrzymać przy krawężniku rozpoczynającym chodniczek dla egzaminatorów.... nie ma żadnych dodatkowych linii. Oczywiście można próbować na lusterka, ale tak próbowałem za 1 razem i zatrzymałem się przez wyznaczoną linią (dwa razy) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zborro: właśnie przyznam, że boję się na lusterka. W Bytomiu jest tak, że kończąc łuk zatrzymujesz się, gdy przednie koło jest na wysokości czwartej przerywanej linii licząc od pachołków. I zdaje to egzamin. Z tego co widziałem, że prawdopodobnie w Jastrzębiu też zdałoby to egzamin (odległościowo będzie podobnie), ale fajnie byłoby miec jakieś 100% potwierdzenie
  • Odpowiedz
@Zuchwaly_Pstronk: no faktycznie, nie zrozumiałem bo bardzo enigmatycznie to napisałeś, dopiero jak
@Zborro: Ci odpisał to zajarzyłem o co chodzi.

Rada na łuk jest jedna - egzaminator zawsze na początku ustawia samochód na łuku i masz czas żeby się przygotować. Nie widziałem żeby ktoś potrzebował korekty lusterek itp. wykorzystaj ten czas na szukanie punktów odniesienia. Ja na egzaminie znalazłem, że jak popatrzę się w prawo, to jeden ze
  • Odpowiedz
druga sprawa - pojedź wcześniej na egzamin, pojeździj trochę osobówką po mieście. obadaj co i jak wygląda, jakieś strategiczne punkty.
  • Odpowiedz
druga sprawa - pojedź wcześniej na egzamin, pojeździj trochę osobówką po mieście. obadaj co i jak wygląda, jakieś strategiczne punkty.


@mar111cin: chciałem nawet jazdy wykupić osobówką (cena za godzinę 2xmniej niż ciężarówką) i aby instruktor mi pokazał jakieś miejsca, na których "łapią". Ostatecznie spasowałem. Pojeżdżenie na własną rekę nie jest złym pomysłem.
  • Odpowiedz