Wpis z mikrobloga

@ashardin: Solidną agencję poznasz po tym, że prowizję zawsze płaci sprzedający/wynajmujący. W dobrej wycenią Ci sami i możesz albo zaakceptować ich wycenę, albo zgłosić uwagi i obniżyć/podwyższyć.
  • Odpowiedz
  • 0
@ashardin: to jest żenada. Najemca płaci jeśli dał zlecenie znalezienia a nie jeśli trafił na ogłoszenie agenta. Ja działkami się nie zajmuję ale na pewno nie bierz biura No Limits.
  • Odpowiedz
  • 0
@ashardin: dobry agent wynegocjuje taką prowizję u sprzedającego że nie musi żebrać z drugiej strony. Chociaż jak robiłem w biurze to wciskali mi że dobry agent ma brać z obydwu stron xd albo promocja 0% ale tylko jak weźmiesz przez nich kredyt. Ostatnio tak mi gościu zaśpiewał jak chciałem obejrzeć mieszkanie. Nawet agenci między sobą się skubią..

Praca ma coś dawać klientowi a nie tylko żebrać hajs. Dlatego działam po godzinach
  • Odpowiedz
@FotDK: @gobi12: byłem u pani krzyknęła 2% od sprzedaży. Wycenę robi. I teraz pytanie jest opcja jakos uwiarygodnić taka wycenę? I drugie pytanie działka jest w najbardziej atrakcyjnym położeniu we wsi, pomiędzy ogrodzonymi domami, rynek, kościół ot taki sam środek. Jakas brama, siatka itp. I teraz kwestia, ze jest zarośnięta niebosko. Wycinać to? To ma wpływ na ocenę i cenę? Ja jestem pragmatyk i dla mnie to i tak kupuje
  • Odpowiedz
  • 0
@ashardin: Obecne zagospodarowanie terenu jak najbardziej ma wpływ na wycenę. Zapytaj ich wprost jak zmieni się cena jeżeli własnym sumptem doprowadzisz działkę do porządku. Z usuwaniem krzaków i drzew uważaj, żebyś się nie załapał na konieczność posiadania pozwolenia na wycinkę.
  • Odpowiedz
@ashardin: zlecasz komuś usługę aby sprzedał Twoja nieruchomość więc chyba jasne, że Ty pokrywasz koszty pośrednika. Działa to tez w drugą stronę, gdy ktoś zleca agentowi poszukiwanie dla siebie wymarzonej nieruchomości. :)
  • Odpowiedz