Wpis z mikrobloga

Kurde, trochę przypau
Znalazłem w swoich zasobach nadmiarowe "światła niebieskie" ... no takie ... do nieoznakowanego radiowozu ;)
Ledowe, 2 panele o mocy 5x3W każdy = 2x 15W prawdziwej mocy ledów niebieskich, to daje po oczach znacznie mocniej niż typowe 5xLED białe dzienne). Tylko na 12V! (24v je ubiją)

Brak modułu sterującego, ale nie jest wielki problem dorobić - linia sterująca zwarta do masy (tranzystor OC np.) = panel nie świeci, rozwarta (OC rozwarty) panel świeci. Nawet na głupim arduino można w 3minuty zrobić ładnie migające patterny jak w fabrycznych światłach http://d.motofakty.pl/art/5q/7e/km0bxbwgcg4ws0ogw0gsw/1-123905.640.jpg

Co kurde z tym zrobić? Na allegro wystawić to przypał ;) bo jakieś wieśniaki kupią, wsadzą do golfa i narobią siary z podszywaniem się, pojawią się pytania "a skąd to macie"...

Jest tu jakiś elektromirek z #osp #strazpozarna czy coś - gdzie nie będzie miał problemów jak sobie do Stara zamontuje ;)
#opole
hrumque - Kurde, trochę przypau 
Znalazłem w swoich zasobach nadmiarowe "światła nie...

źródło: comment_v2vc8kvWJoAJSdv8en1ovGR7mojB7IDM.jpg

Pobierz
  • 13
pojawią się pytania "a skąd to macie"...


@hrumque: Posiadanie takiego urządzenia nie jest nielegalne. W domu możesz sobie prowadzić nawet cały magazyn zagłuszaczy fotoradarów. Co innego gdy wyjedziesz z takim na miasto.
@artur21213: orientujesz się, czy one mają jakiś własny sterownik wbudowany, że migają, czy dostają sterowanie z zewnątrz by migały (jakiś modułcentralny który steruje oświetleniem specjalnym podaje im/nie podaje +12v) ?

@hrumque: tak, jest moduł w kabinie który steruje oświetleniem (tymi lampami, oświetleniem na dachu i z tyłu auta) i jestem pewien że podaje im 12V ale nie wiem czy tylko plus i masa czy jeszcze linia sterująca, ale jutro to sprawdzę.
@artur21213: to zerknij. Te lampki mogą mieć +12v podłączone na stałe (lepiej grubszym przewodem, prosto gdzieś do aku, bo tam ~5A wciąga), a mają osobne linie (każda swoją, by mogły migac naprzemiennie) sterujące załączaniem, takie tylko "sterujące" niskoprądowe...