Wpis z mikrobloga

@ziobro2: Mostek H to sterownik prędkości obrotu i kierunku silnika. Na wejście podaje mu się sygnał prostokątny o zmiennym wypełnieniu. Wypełnienie wiąże się z prędkością obrotową tego silnika.

Korzystając z takiego rozwiązania, możesz sobie ręcznie wyregulować jego prędkość.
Albo lepiej, można zrobić 2 przełączniki i mieć 2 prędkości.

Jak chcesz pomocy ze schematem albo coś to mów :)
@Tymian: najlepiej to bym chciał abyś mi zrobił coś takiego. napisz tylko ile by kosztowało :) gdyby się dało regulować prędkość obrotu było by jeszcze lepiej. ale potrzebuje bardzo powolne obroty 20 lub 30 minut jeden obrót albo nawet i godzina
@ziobro2: To powiedz mi jeszcze w jakiej kwocie chcesz się zmieścić z silnikiem.
Bo znalazłem takie coś: http://q-elektronik.pl/pl/p/Silnik-PM33123000-810K-12VDC-3-obr.min./11

Drobnica nie będzie droga. Tylko problemem może być przetestowanie tego, bo bez silnika trochę lipa.

Kwestia jest taka, że chcąc go zwolnić 90 razy (3obr / min -> 1 obr / 30 minut) może nie dać rady. Sygnał podawany z mostka będzie za słaby żeby to w ogóle ruszyć.

Dlatego mogę też zasugerować
@Tymian: fajnie by było jeśli toby nie zwiększyło kosztów jakoś znacząco. a będzie to na baterie? i ile By działalo na jednym zestawie? dobrze jakby chociaż godzinę działało. chyba że zrobimy na powerbank :)
@ziobro2: Silnik krokowy kiedy nie "kroczy" to nie pobiera prądu :) Więc czas działa tego na jakimś małym aku 12V
może być na prawdę długi.

Generalnie to bym tam wcisnął procka i kilka przycisków i sobie wybierasz prędkość :)
Tylko powiedz mi, czy dasz radę zrobić jakieś przełożenie na tym silniku krokowym, który zasugerowałem.

Koszt elektroniki to strzelam że gdzieś ~70 zł kiedy wejdzie w ruch procek i zmienne czasy.

Jak
@Tymian: @Tymian: może zróbmy na początek bez zmiennego czasu. więc ustalmy że jeden obrót na godzinne. ja niedam rady zrobić przełożenia. wygląd nie jest ważny. ale ważne aby to byli trwałe :) tzn aby nic nie odpadalo, aby byli wygodne. ważne są też zaczepy. wiesz jak montuje się aparat w statywie? chodzi o to aby przymocować do do statywu a potem aparat do tego urządzenia. aby się nie gibalo. jak
@ziobro2: to w końcu 20 minut, 30 minut, godzina?
Ja nie zrobię nic więcej niż elektronika. Metaloplastyka i dobór przełożeń to nie moja działka, tak samo jak mocowanie.