Wpis z mikrobloga

@bullets: wszystko zalezy od poziomu Twojego angielskiego. Jaka ocena jest Ci potrzebna? Jesli celujesz w wyniki wyzsze niz 6 to zadna ksiazka nie jest Ci potrzebna. W takim przypadku polecam tylko i wylacznie rozwiazywac archiwalne ieltsy. Duza roznica jest w wersi academic(trudniejsza) i general. Jesli chcesz zdawac ta pierwsza polecam zaczac czytac podreczniki akademickie po angielsku. Jesli masz jakies pytania to pisz smialo. Mam troche doswiadczenia w temacie.
  • Odpowiedz
@xj0ker: Potrzebuję tego egzaminu w pierwszej kolejności do podjęcia studiów, ale na stronie nie napisali czy chodzi o wersję academic czy general. Jedynie domyślam się, że chodzi o tę pierwszą. Mam angielski mniej więcej na poziomie B2, wcześniej chwytałem nieco pod C1, ale przez jakiś czas miałem słaby kontakt z językiem i mało rozmawiałem, więc liczę że teraz jestem na B2.
Co zatem proponujesz? Masz jakieś pdfy?
  • Odpowiedz
@bullets: ciezko mi sie ustosunkowac czym dokladnie jest poziom b2. Moge sie mylic ale to cos kolo ilets 4-5? Jest mam racje to polecam czytac po angielsku podreczniki alademickie, w sumie to radzilem juz komus to samo.
Teksty historyczne, z encyklopedii etc. ielts jest tak skonstruowany, ze nie ma podzialow na poziomy zaawansowania. Test staje sie trudniejszy z kazdym zadaniem w przypdku czytania i sluchania. Co do mowienia egzaminator na poczatku
  • Odpowiedz