Wpis z mikrobloga

Mirki. Jak to jest z dywidendą w Polsce?
Dogaduję się z ziomkiem o procentowy zysk z firmy. Mówi, że w Polsce nie ma opcji ogarnąć miesięcznej dywidendy, a jedynie można to ogarnąć robiąc umowę o zlecenie z wynagrodzeniem równym x% zyskom firmy.

#prawo #firma #praca
  • 6
  • Odpowiedz
@Ripp: zaliczki, ale przy małych kwotach to więcej zabawy niż to warte.... pamiętaj,że w firmie masz też przepływy pieniężne i to,że firma wygenerowała zysk wcale nie znaczy że masz te pieniądze realnie pod koniec miesiąca na koncie, mogły zostać np. wydane na zakup towaru który jeszcze nie został sprzedany. Dlatego dużo lepiej Ci decydować ile % zysku chcesz wypłacić pod koniec roku wiedząc ile masz gotówki
  • Odpowiedz
@Xizor: @krupek:
Spółka z o.o.
Ogółem, to jest to znajomy i miałem mieć odgórnie ustaloną kwotę wypłacaną co miesiąc, która jest stałym % z zysków firmy. To czy wypłaci mi w ten sam miesiąc, czy dwa miesiące później nie ma większego znaczenia.
  • Odpowiedz
@krupek: Chodzi mi jedynie o opcje comiesięcznej wypłaty kwoty procentowej z dochodu firmy. Nie znam się na tym, dlatego pytam.
  • Odpowiedz
@Ripp: Jedyna opcja to zaliczka na poczet dywidendy rocznej lub jakaś forma zatrudnienia. W obu opcjach dość dużo zabawy formalne, chociażby zadbanie o to aby zatrudnienie na umowę zlecenie było poparte jakąś "rzeczywiście" wykonaną pracą.
  • Odpowiedz