Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie do tych co posiadają #prawojazdy, jest sobie takie skrzyżowanie(Toszecka/Świętojańska/Jana Śliwki) gdzie jeden pas jest do skrętu w lewo oraz na wprost. Durgi pas tylko do skrętu w prawo. Dzisiaj przechodzą przez te skrzyżowanie jeden kierowca skręcał w lewo i zostało otrąbiony przez innego kierowcę autobusu, który to jechał na wprost. Kiedyś organizacja ruchu na tym wybranym była inna, tzn. tam gdzie się skręca w prawo, jechało również się na wprost.

Na tym skrzyżowaniu zmieniono organizację ze względu na DTŚ. I tak teraz mnie zastanawia co za "ynteligent" to postanowił zmienić. Kiedyś częściej się poruszałem w tym rejonie i otrąbywanie kierowców skręcających w lewo przez tych chcących jechać prosto, widziałem dość często.

Zdjęcie przedstawia obecny stan linii poziomych na jezdni.

Edit: Ci co skręcają w lewo są blokowani przez tych co jadą na wprost w kierunku Toszka.

#gliwice #ruchdrogowy #pytaniedoeksperta
WuDwaKa - Mam takie pytanie do tych co posiadają #prawojazdy, jest sobie takie skrzyż...

źródło: comment_URY6mZcl9QZRsAnxSRP19X1Rm40YhMz1.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W takim razie, gdzie jest problem? Skoro według każdego tak powinien odbywać się ruch, to dlaczego kierowcy skręcający w lewo są trąbieni, skoro prawidłowo jeżdżą po tym skrzyżowaniu.
  • Odpowiedz
@rzszamek: Bo pewnie jeździ tamtędy dużo buraków, ot cały sekret. Tak to się przecież nic nie różni od lewo skrętu na wąskiej, ruchliwej drodze gdzie też się przez to trochę blokuje ruch.
  • Odpowiedz
Na tym skrzyżowaniu obecnie nie czegoś takiego lewy pas służy tylko do jazdy na wprost a prawy do skrętu w prawo. Ci którzy skręcają w lewo z lewego pasa lamia przepisy i blokują ruch.
  • Odpowiedz
Kiedyś była taka sytuacja ze można było skręcać w lewo z lewego pasa. Kilka razy się to zmieniało ze wzgeldu na budowe DTS raz mozna bylo raz nie można. Lewoskręt na tym skrzyżowaniu powodował wiele kolizji :/ Sam tam miałem stłuczkę jak jakiś mirek na mnie wymusił pierwszeństwo. Obecnie z lewego można jechać tylko na wprost.
  • Odpowiedz
@gaily: @Nebayh: @rzszamek: @jas0nas: @Platimir: @grim: Ech, faktycznie NIE MA tam w ogóle opcji w skrętu w lewo z lewego pasa. Własnie po waszych wpisach byłem tam dokładnie spojrzeć na znaki jakie tam wiszą na sygnalizacjach. Mój wpis opierał się tylko na zachowaniu kierowców a nie spojrzeniu na znaki. Temat można zamknąć chyba, że chcecie kontynuować ale już o tym
  • Odpowiedz