Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie do tych co posiadają #prawojazdy, jest sobie takie skrzyżowanie(Toszecka/Świętojańska/Jana Śliwki) gdzie jeden pas jest do skrętu w lewo oraz na wprost. Durgi pas tylko do skrętu w prawo. Dzisiaj przechodzą przez te skrzyżowanie jeden kierowca skręcał w lewo i zostało otrąbiony przez innego kierowcę autobusu, który to jechał na wprost. Kiedyś organizacja ruchu na tym wybranym była inna, tzn. tam gdzie się skręca w prawo, jechało również się na wprost.

Na tym skrzyżowaniu zmieniono organizację ze względu na DTŚ. I tak teraz mnie zastanawia co za "ynteligent" to postanowił zmienić. Kiedyś częściej się poruszałem w tym rejonie i otrąbywanie kierowców skręcających w lewo przez tych chcących jechać prosto, widziałem dość często.

Zdjęcie przedstawia obecny stan linii poziomych na jezdni.

Edit: Ci co skręcają w lewo są blokowani przez tych co jadą na wprost w kierunku Toszka.

#gliwice #ruchdrogowy #pytaniedoeksperta
Pobierz WuDwaKa - Mam takie pytanie do tych co posiadają #prawojazdy, jest sobie takie skrzyż...
źródło: comment_URY6mZcl9QZRsAnxSRP19X1Rm40YhMz1.jpg
  • 23
@rzszamek: Bo pewnie jeździ tamtędy dużo buraków, ot cały sekret. Tak to się przecież nic nie różni od lewo skrętu na wąskiej, ruchliwej drodze gdzie też się przez to trochę blokuje ruch.
Na tym skrzyżowaniu obecnie nie czegoś takiego lewy pas służy tylko do jazdy na wprost a prawy do skrętu w prawo. Ci którzy skręcają w lewo z lewego pasa lamia przepisy i blokują ruch.
Kiedyś była taka sytuacja ze można było skręcać w lewo z lewego pasa. Kilka razy się to zmieniało ze wzgeldu na budowe DTS raz mozna bylo raz nie można. Lewoskręt na tym skrzyżowaniu powodował wiele kolizji :/ Sam tam miałem stłuczkę jak jakiś mirek na mnie wymusił pierwszeństwo. Obecnie z lewego można jechać tylko na wprost.
@gaily: @Nebayh: @rzszamek: @jas0nas: @Platimir: @grim: Ech, faktycznie NIE MA tam w ogóle opcji w skrętu w lewo z lewego pasa. Własnie po waszych wpisach byłem tam dokładnie spojrzeć na znaki jakie tam wiszą na sygnalizacjach. Mój wpis opierał się tylko na zachowaniu kierowców a nie spojrzeniu na znaki. Temat można zamknąć chyba, że chcecie kontynuować ale już o tym jak OP jest... ( ͡°