Wpis z mikrobloga

Hej Miraski i Mirabelki

Był rok 1996 - 1999, nie pamiętam dokładnie. Mój starszy brat przynosił pozgrywane na kasety albumy od innych kumpli w liceum. Były to same kawałki techno,rave,eurodance, składanki itp - ogólnie rzecz biorąc esencja muzyki przełomu lat '90 i '00

Pośrod wielu hitów pamiętam doskonale jedną piosnkę w której refren był czymś w stylu piosnki Eifel 65' Blue z tym że użyto do tego głosów paru kobiet (chyba) których głos był jakby to powiedzieć "high pitched" - brzmiały jak jakieś wiewiórki. Piosenka była w stylu rave/techno. W każdym razie uwielbiałem ją i słuchałem jej 50 razy dziennie. Nawiązałem do zespołu Eifel 65 ponieważ refren w ich piosence to jakieś "daa duu dee daaa duu daaa" i w ten sam deseń była tamten refren. Udało mi się odtworzyć "linie melodyczną" tego refrenu. Nie jest idealna ale jeżeli ktoś zna te piosnkę to bez trudu się zorientuje słuchając moich wypocin. Jeżeli komuś się to uda to płacę 100 cebulionów bo szukam tej nuty juz 15. Poniżej link do wspomnianych wypocin

MOJE WYPOCINY

Pozdrawiam!

#muzyka #90s #oldiesbutgoldies #techno #szukampiosenki #muzykaelektroniczna
  • 5
@Midnight_MindDriver: Masz rację - to nie to. Tamten utwór był typowo rave'owy. Poza tym jestem pewien, że nie powstał do niego żaden teledysk. Ale dzięki za chęć pomocy.

Ponadto sprawdziłem, żeby się upewnić - nie jest to Darude - Sandstorm ( ͡° ͜ʖ ͡°)