Wpis z mikrobloga

@massud0: #januszebiznesu #allegro #aliexpress #cebulladels

Witam dużo osób pisało mi jak się sprawa zakończyła. Dla przypomnienia
http://www.wykop.pl/wpis/15937289/januszebiznesu-allegro-aliexpress-xiaomi-android-c/

Minęło kilka tygodni, jak starałem się polubownie, zbyt polubownie i zbyt kulturalnie załatwić sprawę ze sprzedawcą BURIZA/XON24.

Ale moja dobra wola też ma swoje granice.

Czekałem cierpliwie,dałem mu wystarczająco dużo czasu aby wysłał mi dokumenty, bym mógł jako kupujący zgłosić reklamację na Poczcie Polskiej.

W końcu, po braku odpowiedzi na maile przez przez ponad miesiąc, otrzymałem odpowiedź, której się już nie spodziewałem.

Ale tego co w niej przeczytałem ... nie spodziewałem się jeszcze bardziej.

Poprosiłem sprzedawcę 3-krotnie, aby dosłał mi oryginał nadania paczki oraz o zrzeczenie się praw do odszkodowania na moją rzecz (zgodnie z odpowiedzią PP na moją reklamację, do przeczytania w załączonym wcześniej przeze mnie załączniku).

Dwukrotnie BURIZA/XON24 zbył moje maile, odpowiadając abym to JA NAPISAŁ MU TO PISMO! (może jeszcze po chińsku, sprzedawco BURIZA?)

Facet nie chciał odwołać się od negatywnej odpowiedzi na reklamację, nie wysyła dokumentów, następnie żąda bym ja mu je napisał.

Ale myli się ten ,kto myśli ,że to szczyt sk... z jego strony.

Zażądałem aby mi w końcu wysłał to o co proszę, abym mógł sam ubiegać się o odszkodowanie.

Tutaj pozwolę sobie zacytować treść odpowiedzi tego ..........sprzedawcy.

"Witam,
Stwierdziliśmy wysłanie tych dokumentów za bezcelowe, ponieważ na wniesienie reklamacji miał Pan 7 dni od odebrania przesyłki.
ustawa z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe (Dz. U. z 2012 r., poz. 1529),

...."

Tego poziomu sk.....a już się nawet komentować nie da.

Przyznam, że dla mnie, mentalność bazarowiczów z wczesnych lat 90-tych jest dla tego sprzedawcy nieosiągalnym pułapem...

Resztę pozostawiam ocenie forumowiczów. I być może tym, którzy wpadną na pomysł robienia jakichkolwiek interesów z tym człowiekiem.

Jeżeli ktoś z forumowiczów chciałby ostrzec potencjalnych klientów tego Pana, proszę o podzielenie się tym wątkiem na innych forach ,portalach etc. Niech wiedzą, czego się spodziewać.



Swoją drogą, fajny ten REDMI 2 Pro :D bardzo fajny. Podobnie jak DOOGEE X5PRO i OUKITEL K4000.

Udało się kupić z dostawą przed świętami, oczywiście u innego sprzedawcy.

Obdarowani prezentami są zachwyceni.Tyle dobrego. :)

massud,
  • 22
@massud0: POPRAWNE TAGOWANIE #itemyzchin I DLACZEGO OTAGOWAŁEŚ/AŚ TO ŹLE
Kultularnie uprasza się do poprawnego tagowania oraz usunięcia tagu
#itemyzchin z wrzuconego przez Ciebie wpisu na Mikroblog, ponieważ nie
spełnia warunków ustalonych dla tego oznaczenia
. Pamiętaj proszę na
przyszłość o tym, że ten tag nie służy do poszukiwania czy pytań
o przedmioty
, tylko do pokazywania/prezentacji produktów i małej
osobistej oceny. #bojowkaitemow
@Golomp: Ej mati, weź poczytaj trochę a potem się wymądrzaj.

xon24 to mieszkaniec chin czy innego azjatyckiego kraju, który tam na miejscu od producenta kupuje towar i wysyła go do Polszy
@lukaschels: Ale on nie kupił na żadnym portalu więc nawet "fałszywa ochrona" kupującego go nie dotyczy. Moim zdaniem akurat sprzedawca ma rację. Paczka nosiła ślady ingerencji a odbiorca paczki nic z tym nie zrobił.
Zacytuję wyjaśnenie z poprzedniego wpis autora

W zainstałej sytuacji winę ponoszą trzy osoby:

- listonosz, który wydał NIEUPOWAŻNIONEJ osobie przesyłkę,

- nieupoważniona osoba (osoba trzecia), która dopuściła się fałszerstwa podpisu adresata,

- jednak największą winę ponosi sam kupujący, który był w pełni świadom, że charakter pracy nie pozwala mu na odebranie przesyłki w godzinach pracy, mimo to podał nam do wysyłki adres firmowy, uprzednio NIEUPOWAŻNIAJĄC osoby trzeciej do odbioru w jego imieniu
dlatego kupuje się na prawdziwych portalach z prawdziwą ochroną kupującego

np. aliexpress


@lukaschels:
Odkryłeś złoty biznes ( ͜͡ʖ ͡€) Wystarczy zamawiać na aliexpress, następnie napisać i skłamać do serwisu, że nie otrzymało się zamówionego towaru lub otrzymało "bezpiecznik" i odzykać pełną kwotę. And repeat. Normalnie bajka i szybko zarobione pieniądze ( ͡º ͜ʖ͡º)

Niestety albo stety w praktyce na aliexpress również kupujący