Wpis z mikrobloga

#kerbalspaceprogram

Zrobiłem rakietę wielokrotnego użytku. Obydwa stopnie robią RTLS (niezbyt dokładnie bo ręcznie), wszystko bez modów i manualnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wybaczcie jakość kalkulatora, ale mój pc nie uciągnie nagrywania w dobrej rozdzielczości. Dźwięku też nie ma, może jakąś muzyczkę dodam xD

Starałem się zrobić wszystko tak jak powinno być, II stopień ma osłonę termiczną (chociaż w grze nie przydała się) oraz silniki do lądowania, bo w rzeczywistości silnik główny II stopnia jest zbyt mocny do tego manewru. Ładunek to skromne 2 tony, bez odzyskiwania 2 stopnia I może wrócić i wynieść 10 ton.

Wideo ma 15 min, bo niczego nie pociąłem, wszystko jest robione ręcznie i bez oszukiwania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#spacex
Norwag93 - #kerbalspaceprogram 

Zrobiłem rakietę wielokrotnego użytku. Obydwa stop...
  • 17
@Zapalka89: Tak, ale MCT to dosyć specyficzna architektura ( ͡° ͜ʖ ͡°) osobiście uważam że nie porwą się na MCT jak wszystkiego nie obcykają - regularne i pewne lądowania I stopnia i odzyskiwanie II stopnia.

Wiadomo że musieli by zrobić tak na prawdę nowy II stopień dla FH, ale ostatnio USAF dała hajs na badanie silnika raptor. Raptor miał być używany na MCT i BFR, ale teraz
@Norwag93 Ja sadzę że rakieta F9 zawsze się przyda. Znając praktyczne podejście Muska MCT będzie miał bootstery z pierwszych stopni nowej generacji tych rakiet (może nawet 8-9). A główny rdzeń średnice około 12 metrów i dwa stopnie. Myślę że taki zestaw dźwignie 100 ton na Marsa. Poza tym czym więcej stopni tym lepiej a bodstery odrzucając po 3 mamy coś w rodzaju dodatkowych między stopni co podniesie efektywność. Wyjdzie coś jak rakieta
@Zapalka89: Nie zgodzę się z tym co mówisz.

Znając praktyczne podejście Muska MCT będzie miał bootstery z pierwszych stopni nowej generacji tych rakiet (może nawet 8-9). A główny rdzeń średnice około 12 metrów i dwa stopnie. Myślę że taki zestaw dźwignie 100 ton na Marsa.


Musk wielokrotnie podkreślał że infrastruktura MCT to będzie 2 stopniowa rakieta, której II stopień będzie statkiem kosmicznym. Nie ma miejsca na żadne między stopnie. Nawet FH
@Norwag93: Słyszałem o tym że tylko 2 stopnie. Gdzie indziej czytałem że optymalna średnica rakiety to 10 metrów. Przy tej ładowności to będzie z 15 metrów. To tworzy wiele problemów z cieczą w środku. Jej ruchem oraz naciskiem. Dlatego obawiam się że czeka nas rewizja tych planów. Ale zobaczymy może SpaceX sobie z tym poradzi. Silniki też mieć potężnej mocy ale musieli zrewidować plany. Więcej silników to więcej problemów z wibracjami
@Zapalka89: Silników 30 i mniejszych z jeszcze jednego powodu - lądowanie. Nie da się skręcić ciągu jak w kerbalach, coś ok 70% można, więc mniej silników to lepsza kontrola mocy podczas lądowania kiedy boster jest pusty.
@Norwag93: Nie wiem dlaczego dopiero teraz to obejrzałem, dobrze wyszło :) Przydałby ci się ten mod zwiększający zasięg fizyki (ale nie wiem czy go kontynuują), dzięki czemu możesz szybko przełączać między statkami odległymi np. o 300km ;)