Wpis z mikrobloga

Poznaję właśnie Grunt.js i mam problem. Jak najlepiej zrobić, aby po konkatenacji, skopiowaniu i minifikacji plików .css, w wersji build w pliku index.html zmieniała mi się automatycznie linijka:
`
na:
`
?
#gruntjs #webdev #programowanie
  • 13
  • Odpowiedz
To samo pytanie do skyptów JS. W wersji src będę chciał mieć podłączone kilka plików .js, aby przy debugowaniu łatwiej sobie wszystko znajdować. Co zrobić, aby w wersji build zmienić w index.html te podłączenie kilku plików na jeden (który jest połączeniem tamtych)?
  • Odpowiedz
@zukuS: Od razu buduj całość do jednego pliku, ale wcześniej skonfiguruj grunta tak, żeby generował sourcemape - to taki malutki pliczek określający co w co się zmieniło po minimalizacji. Dzięki temu chrome rozpoznaje jak wyglądał kod oryginalny. Co więcej sourcemapy ściągają się tylko wtedy, gdy uruchomiona jest konsola. (chyba, że wygenerujesz mapy doklejając je do końca zminifikowanego pliku, ale to już kwestia konfiguracji)

Dzięki temu będziesz mógł normalnie debugować kod
  • Odpowiedz
@m_dop: @lerner: @travikk:

Imo gulp i grunt można znać wymiennie (z racji krótszej konfiguracji gulp jest teraz bardziej na propsie, w moim miejscu pracy korzysta się z obu w zależności od projektu... i tak dodatki w nich są zazwyczaj takie same),
natomiast webpack jest kolejnym krokiem.

Webpackiem jesteś w stanie osiągnąć ten sam efekt co w gulpie, lub gruncie, ale konfiguracja na początku jest nieco bardziej
  • Odpowiedz
@Colos: jak nie, mozna przeciez w package.json w scripts zrobic start: "webpack-dev-server --colors --progress -w" i wtedy robisz npm start i gra muzyka :)
  • Odpowiedz
@travikk: Tak tak, to wiem, ale wszystko opiera się na paczkach i wymaga trochę innego podejścia do kodu, co jest dość świeże i nie każdy może sobie z tym radzić. Z drugiej strony w czasach ES6 i innych Typescriptów to w sumie chyba już stało się must have w portfolio. :)
  • Odpowiedz
@Colos: imho jezeli dostepne sa nowe lepsze technologie to czemu by nie korzystac z ich dobrodziejstw? Juz od poczatku uczysz sie dobrych rozwiazan, co lepiej rokuje na przyszlosc :)
  • Odpowiedz
@travikk: Problem jest z tą lepszością. Ciężko jest ocenić, która technologia jest lepsza, a webpack i gulp/grunt mają na tyle odmienne podejście do problemu, że warto znać oba.
  • Odpowiedz