Wpis z mikrobloga

@dendrofag: Wyjścia 20:(4) Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. (5) Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą -------- Proszę bardzo, bardzo mi przykro, że należy Pan
  • Odpowiedz
@BeQuickk:
Jestem katolikiem, a dla katolika źródła wiary są dwa: Tradycja oraz Pismo Święte.
Biedni protestanci i Świadkowie Jehowy nie mają tego pierwszego źródła, dzięki czemu często wyciągają z Pisma błędna wnioski.
  • Odpowiedz
@dendrofag: Tradycje ?!? Sam Jezus wyraźnie zwraca się do maryi "niewiasto", różaniec jest jakimś narzędziem dzięki którym odprawiasz jakieś magiczne rytuały, co do katolicyzmu to jest to herezja - szatan jest dumny że bierze się niczego nieświadome dzieci i odprawia sie na nich rytuały zwane chrztem. "Jeśli wy zostaniecie w słowie moim, prawdziwie uczniami moimi będziecie; I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi" (Jan 8:31, 32) " Jaka tradycja ?!!!!?
  • Odpowiedz
Sam Jezus wyraźnie zwraca się do maryi "niewiasto"


@BeQuickk: Oczywiście że Ją tak nazwał, bo oprócz tego że była Jego matką, miała też inną "funkcję".
Przeczytaj 12 rozdział Apokalipsy na ten temat: http://www.nonpossumus.pl/ps/Ap/12.php

Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.

I stanął Smok przed mającą rodzić Niewiastą, ażeby skoro porodzi, pożreć jej dziecię.


To
  • Odpowiedz