Wpis z mikrobloga

@pzygmunt: widzieliśmy. Wiem że to prototyp, ale jeśli mogę zasugerować drobne zmiany:
- przycisk "parowania" itp - nie powinien być dostępny nijak z zewnątrz normalnie. Ktokolwiek ma dzieci to wie ;) Dobrą lokalizacją jest "od spodu" - robisz parowanie z swoją siecią wifi, konfigurację itp sprawy na przedłużaczu, gdzie masz dostęp do przycisków od spodu (może i diodek?) a potem wszystko jest niewidoczne i niedostępne.
- nie wnikałem w h.w./s.w. ale
@hrumque: przycisk "parowania" - zmiana lokalizacji (ukrycie) to dobry pomysł choć samo naciśnięcie nic nie da. Jeszcze trzeba się przez www z gniazdkiem połączyć i dopiero zmienić ustawienia
- w chwili obecnej nie zapamiętuje stanu ale jest to oczywiście dobry pomysł aby to we flash-u zapisywać i przy powrocie zasilania uwzględniać
- Następna wersja to bezdie mini moduł który będzie można "wcisnąć" do puszki za włącznik oświetlenia. Tak samo za przycisk
Kurna a jak ja pytałem czy da się zamontować zasilanie dla ESP w puszce światła albo gniazdka to wszyscy mówili że nieeee, bo tam mało miejsca, będzie wystawać ze ściany pół metra jeszcze, nie opłaca się :(


@xerxes931: oczywiście że się da. Ale nie na tych zasilaczach (bo to 12v, typowe pod "żarówki led" itp), a na innych - nie spotkałem się z 5v/3.3v tego typu, więc musiałbyś sam wyrzeźbić, i
@xerxes931: ESP-01 jest kiepskim pomysłem z jednego prostego powodu. Ten chip jest bardzo wrażliwy na zakłócenia dlatego w kolejnych wersjach dodano metalowa obudowę co i tak w 100% nie rozwiązało problemu. Najlepiej sprawuje się WROOM ponieważ też pod chip-em ma ekran. Wrzucenie ESP-01 w środowisko gdzie są przewody z 220V będzie powodowało, że układ będzie pracował mało stabilnie. Tak więc aby to działało to potrzebne jest ESP w obudowie i na
@xerxes931: Raspberry PI będzie Ci lekko ciężko w puszkę podtynkową wsadzić. Podałem wskazówki jak zrobić coś co będzie działać w 100% Możesz zrobić pająka, który będzie działał lub nie. Z ESP osiągniesz ten sam efekt co z Raspberry ale zupełnie mniejszym kosztem i na WiFi. (Mówimy o max kilku przekaźnikach/układ)