Wpis z mikrobloga

@syrena_elektro: aktualnie nie mam informacji co do karmery, a geotagowanie wydaje mi się że być powinno. Do pracy licencjackiej będę wykorzystywał zdjęcia z drona, promotor powiedział mi że mam znaleźć program, którym będę mógł połączyć te zdjęcia oraz z chmury punktów stworzyć model 3D rzeźby terenu. Zdjęcia mam dostać od niego, już zrobione, a z tego co się orientuje doron należy do uczelni.
@swiezomalowane: nie koniecznie powinno być, niewiele lustrzanek zapewnia taką opcję. Często są do tego typu zadań wykorzystywane różne dziwne konstrukcje składane z kompaktów wyższej klasy. Dowiedz się koniecznie co to za kamera bo może się okazać, że władowałeś się na minę z pracą i nie będziesz w stanie jej zrobić bo nie będziesz miał dostępu do tagowanych zdjęć. Być może promotor nawet nie wie o tym, że takie dane EXIF są
@syrena_elektro: w poniedziałek pójdę na konsultację i dowiem się dokładnie czy aparat posiada opcję geotagowania.
Sprawdziłem licencje edukacyjna, w wersji standard jest to koszt 60$, więc wydaje mi się że nie będę się bawił w kupowanie tylko na potrzeby licencjatu.
Co do programów to wielkie dzięki na pewno będę tam szukał, sam dokładnie jeszcze nie wiem jak wybrać odpowiedni, bo jedyne co mi promotor powiedział, to że teraz mam znaleźć program,