Wpis z mikrobloga

Z racji tego, iż mój poprzedni wpis spodobał się - wrzucam kolejną ciekawostkę. Tag pod tego typu wpisy #ciekawostkimuska

Pierwszy komputer Elona Muska to Commodore VIC-20. Zakupił mu go ojciec Errol po tym jak zafascynował się komputerem widząc go w sklepie w Sandton (dzielnica Johannesburga). Miał wtedy prawie 10 lat. Pierwszą grę napisał w wieku 12 lat.

Errol Musk to ojciec Elona i jest bardzo znanym i dobrym inżynierem. Kupując ten komputer, kupił go do zabawy i nie przypuszczał, że kiedykolwiek na komputerze będzie można "robić" inżynierię a na pewno nie wspomoże rozwoju nauki (raczej jest tylko do gier) :)

Musk miał bardzo ciężkie dzieciństwo, i przysiągł sobie z pierwszą żoną Justine, że nigdy nie pozna jego dzieci z Errolem.
Dlaczego miał ciężkie dzieciństwo - w innym wpisie.

#elonmusk #musk #ciekawostki #komputery
Pobierz sisidor - Z racji tego, iż mój poprzedni wpis spodobał się - wrzucam kolejną ciekawos...
źródło: comment_McWpcIKV7UyWM8dhcfSvpRZBwfYJPS4p.jpg
  • 12
@jascen: aha :) a start kolejny też chyba coś w połowie lutego o ile dobrze pamiętam. Bardzo fajnie się czyta chociaz ciężko bardzo po angielsku ale to jest mój cel na ten rok żeby 1 książkę po ang przeczytac, polecam!
@sisidor: Kiedyś oglądałem wszystkie dokumentalne o Musku i teraz kurde kusi ta biografia - ale się waham bo przecież niby ta głośna opowiastka z tej książki o tym pracowniku co miał żonę w ciąży okazała się nieprawdziwa. Muszę obadać jakie są opinie dotyczące prawdy w tej książce - wiesz coś może na ten temat?
@dyeprogr: nie wiem, lecz wydaje mi się ze niektóre rzeczy są mocno przesadzone, np że w młodym wieku czytał encyklopedie, książki i całe dnie na to spedzal i jako 8 latek mówili na niego wszystko wiedzacy. Więcej jest takich, no ale fajnie się czyta
@sisidor: Hmm, czemu miałby nie przeglądać w tamtych czasach encyklepedii? Wbrew pozorom niektóre nie są takie "suche" a informacje w nich zawarte mogą być przecież ciekawe + są nawet obrazki zazwyczaj. Co do siedzenia w książkach to jego rodzina miała w zwyczaju czytać książki, co nawet widać po fotce z samolotem którą wrzucałeś - jego matka jako dziecko z książką. Do tego ojciec inżynier. Co do wszystkowiedzącego 8latka - w dzisiejszych
@dyeprogr: Źle to ująłem. W książce nie było opisane że po prostu czytał encyklopedie tylko potrafił czytać 10h bez przerwy, jak zobaczył encyklopedie to przeczytał 3 na raz, czasami musieli go wyrzucać z biblioteki a jak z rodzicami szli na zakupy to uciekał i znajdywali go w sklepie z książkami jak czytał. To by jeszcze przeszło ale podobno miał taką pamięć że wszystko zapamiętywał a jak dostał komputer to podobno to
@sisidor: A, no to akurat wydaje się trochę przesadzone, racja :D

Ale co do jednej rzeczy jeszcze taka uwaga - "się powinno nauczyć w 6 miesięcy ogarnął w 3 dni za pomocą instrukcji" - czasami w takich materiałach do nauki jest podane jaki okres czasu powinno się na to poświęcić - i często jest to podane w formie tygodni - przy czym te tygodnie są szkolne (jakby ktoś na przykład chciał
@sisidor: nie wiem czy widziałeś komentarze Muska na temat tej biografii, średnio się jara, dementował kilka informacji (że nazwał się samurajem i że zjechał kogoś za pojechanie do szpitala na narodziny własnego dziecka zamiast do pracy jeśli dobrze pamiętam). Warto wiedzieć przed przeczytaniem tego fragmentu :) a start SpaceX 06.02 chyba (ale jestem leniwą bulwą, w 3 minuty bym to zweryfikował, a mi się nie chce i jest "chyba, chyba")