Wpis z mikrobloga

@Zielony34: Nie, wypłukuje osad z starego oleju, stosujesz przed zalaniem nowego :) Olej całkiem niezły, wyższa półka niż Motul aktualnie. Według karty charakterystyk wychodzi na to że wszystkie parametry tego oleju są dużo lepsze niż Motul.
@firebladewwa:
Sposób użycia:
odpal silnik i pozostaw uruchomiony na 5min,
zgaś silnik,
zaaplikuj płukankę w proporcji 50ml na 1l oleju silnikowego,
uruchom silnik pozostawiając go na 10min pracy biegu jałowego,
zgaś silnik,
zachowując zasady
@firebladewwa: wystarczy że pochodzi na biegu jałowym. Są płukanki i bezpieczne i niebezpieczne. Penrite'a stosowałem nawet do Audi z przebiegiem 300 tys. km na liczniku i nic nie puszczało. Tutaj i tak wymieniam przy okazji uszczelkę pod miską olejową więc tylko ten jeden wyciek mam.
@wlatca-oka: Jeśli nie masz jakiś ogromnych wycieków w silniku to możesz śmiało stosować płukankę - Penrite i liquimoly są spoko, bezpieczne dla uszczelek, gum, simeringów.
@wlatca-oka: @firebladewwa: @Zielony34:
Jeśli chcecie wiecej informacji, odpowiedzi na pytania to polecam czarnepaliwo.pl na fb - tam też kupowałem w/w zestaw. Tomek odpowie na wszystkie pytania, wyjaśni dlaczego opłaca się brać dany olej, a nie inny, zarzuci kartami charakterystyk, porówna inne oleje, zaproponuje rozwiązanie odpowiednie do waszych portfeli. Może mała reklama ale jak dla mnie obsługa klienta na bardzo wysokim poziomie :)

@wlatca-oka - tak. Grunt żeby brać z
@damian_co_dalej: laliśmy to do naszych f430 - tragiczny olej, 2-3 wyjazdy na tor i olej do wymiany. Teraz na Motulu jesteśmy i jest dużo lepiej, zupełnie inna kultura pracy silnika. Oczywiście to zupełnie inny samochód, inne zastosowanie auta, jeśli jeździsz po miescie itd to pewnie wystarczy Ci w zupełności :)
@Zielony34: Samo 5w40 to nie tylko parametry. Jest też wiele innych czynników, których po prostu się nie podaje od razu do opisu. Dopiero jak poszukasz to są różnice, i nie płacisz tylko za nazwę :)