Wpis z mikrobloga

Mireczki, ostatni etap nabywania obywatelstwa przede mna.
Mnostwo papierow do zlozenia, 150 € oplaty i 4 miesiace czekania na decyzje krolewskiego urzednika (nadawanie obywatelstwa w #belgia jest tylko w rekach krola ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
Trzymajcie kciuki
Z ciekawostek dotyczacych obywatelstwa innego niz polskie...Polska nie zabrania miec wiecej niz jedno ale ich nie uznaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#emigracja
L....._ - Mireczki, ostatni etap nabywania obywatelstwa przede mna. 
Mnostwo papiero...

źródło: comment_WPW8dYdsY97154IKyRhxT78Bo7qjFxXX.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@PieknyJanusz: my Polacy identyfikujemy sie glownie (chyba) przez jezyk polski. Bo postawic obok siebie statystycznego mieszkanca Poznania i statystycznego mieszkanca Lublina, to znajdziemy wiecej roznic niz cech wspolnych. Jezyk jest tu glownym czynnikiem zcalajacym nas jako narod. Tak mysle. Moze tez kosciol katolicki i katolickie tradycje.
  • Odpowiedz
Moze tez kosciol katolicki i katolickie tradycje.


@Lucky_: Beze mnie. Dzieki ale postoje... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja mysle, ze nasz charakter to co nas wyroznia. Zarowno zle i dobre cechy. Wszyscy je mamy w ramach tego kregu kulturowego
  • Odpowiedz
@PieknyJanusz: historia Polski (a co za tym idzie kultura i jej konteksty, które powstały na przestrzeni dziejów), nie zaczyna się i nie kończy na chrzcie Mieszka I (nie Polski). Polska kultura jest bardzo bogata i jednocześnie zwarta, jednolita, co ułatwia znalezienie w niej elementów, które nam odpowiadają. Dla świadomego Polaka takim symbolem jest np. Szczerbiec lub Kazimierz Wielki. Czytasz tą nazwę i już kojarzysz całe multum elementów, które się z
  • Odpowiedz
@UndaMarina: wiesz, póki nie spróbujesz to będzie takie "nie znam się to się wypowiem". :) Nikt nie zmusza do zostania za granicą przez resztę życia, ale chćby przez jakiś czas warto. Cenne doświadczenie, można się trochę dowiedzieć o sobie i innych.
  • Odpowiedz
@system_shock:

ale chćby przez jakiś czas warto. Cenne doświadczenie, można się trochę dowiedzieć o sobie i innych.


Ale myslisz, ze to jest dla wszystkich? Wiele osob by sobie po prostu nie poradzilo, nie sadzisz? (zeby nie bylo, nie mowie o kolezance) Wychowani u mamy za piecem, innych ludzi widywali na wakacjach w Egipcie a tam za granico wszystko takie obce...
  • Odpowiedz
@PieknyJanusz: jednego jestem pewien, studia nie są dla wszystkich, a jakoś "wszyscy" idą. A jeśli chodzi o emigrację to wielu by się przydał taki test osobowości i generalnego ogarnięcia, albo żeby zwyczajnie mieć porównanie. Wtedy można się zarzekać, że wiesz jak jest gdzie indziej i wolisz np. Polskę.
  • Odpowiedz
@system_shock: ja na wlasnym przykladzie moge powiedziec ze totalnie sie uspokoilem po 5 latach poza Polska. O wiele mniej sie denerwuje. Nie denerwuje mnie co obejrze w telewizji, nerwy w samochodzie przychodza bardzo rzadko. Nie biegam, nie spiesze sie. Nie uwazam ze cos musze. Moge chciec. Nic i niczego nie musze udawadniac. Polecam ten styl zycia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
jednego jestem pewien, studia nie są dla wszystkich, a jakoś "wszyscy" idą


@system_shock: Oooo o tym to juz pisalismy w innym watku i sie z Toba zgadzalem, ze nie powinni sobie "wszyscy chodzic". Bo sobie po prostu robia krzywde, wszystkim robia krzywde idac na studia.

A jeśli chodzi o emigrację to wielu by się przydał taki test osobowości i generalnego ogarnięcia, albo żeby zwyczajnie mieć
  • Odpowiedz
@Lucky_: jestem jeszcze krótko, ale już jestem spokojniejszy (śladowe dawki polityki z kraju odnoszą skutek ;) ), ale dążę do jeszcze większego luzu, to jeden z powodów dla którego wyjechałem.
  • Odpowiedz
@lesniok: @system_shock: @PieknyJanusz: @UndaMarina: @trustME: Pierwszy etap mam za soba. Dokumenty zlozone (urzednik sie dziwil ze przy pierwszym spotkaniu wszystko bylo OK i w komplecie, dobra moja ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
Teraz przez kolejne 30 dni, lokalny urzednik bedzie weryfikowal czy nie zlozylem jakis fake dokumentow ( czyli dzwonil do szkol, pracy) , jak nic nie znajdzie
L..... - @lesniok: @systemshock: @PieknyJanusz: @UndaMarina: @trustME: Pierwszy etap ...

źródło: comment_woWIcGwghhKYRKI4kq4cgo9OuTB26SQt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Lucky_: dobrze jest. Gratulacje. Widocznie byłeś dla nich wystarczająco belgijski ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) i lubią Twoje daniny w podatkach i cieszą się że wspierasz ich gospodarkę (czytaj nie mieli wykopowych problemów czy jesteś lis farbowany).
  • Odpowiedz