Wpis z mikrobloga

Mireczki, ostatni etap nabywania obywatelstwa przede mna.
Mnostwo papierow do zlozenia, 150 € oplaty i 4 miesiace czekania na decyzje krolewskiego urzednika (nadawanie obywatelstwa w #belgia jest tylko w rekach krola ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
Trzymajcie kciuki
Z ciekawostek dotyczacych obywatelstwa innego niz polskie...Polska nie zabrania miec wiecej niz jedno ale ich nie uznaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#emigracja
Pobierz L....._ - Mireczki, ostatni etap nabywania obywatelstwa przede mna. 
Mnostwo papiero...
źródło: comment_WPW8dYdsY97154IKyRhxT78Bo7qjFxXX.jpg
  • 33
@UndaMarina: czy czasem nie mylisz obywatelstwa z narodowoscia?

Obywatelstwo za Wiki:

Obywatelstwo – więź prawna łącząca jednostkę (osobę fizyczną) z państwem, na mocy której jednostka ma określone prawa i obowiązki wobec państwa, a państwo – analogicznie – ma obowiązki i prawa wobec jednostki. Określenie spraw związanych z obywatelstwem, a w szczególności sposobów jego nabycia i ewentualnie także utraty, należy do samego państwa – jest to jego kompetencja wyłączna.
Obawiam się, że będąc tam zaledwie 5,5 roku z prawdziwym Belgiem będziesz miał niewiele wspólnego


Prawdziwy Belg to cos jak "prawdziwy Polak"?
Widocznie bedzie mial na tyle wspolnego z belgisjka kultura i zwyczajami, ze wedle tego panstwa pozwoli mu to nabyc obywatelstwo, tj. powstanie szczegolnej wiezi prawnej miedzy nim a panstwem. Jesli wedle tego panstwa jest to wystarczajaca znajomosc zwyczajow i kultury to w czym problem?
@PieknyJanusz: dla państwa nie będzie problemu, jednak dla Belgów z dziada pradziada nadal nie będzie Belgiem, który rozumie rozmaite niuanse i szczegóły tamtejszej kultury. Zwłaszcza, że Belgowie są bardzo ksenofobiczni (podobnie zresztą jak Skandynawowie, którzy się zaplątali w polityczną poprawność i lewackie poglądy - noszą tylko dobre maski).
Generalnie sprawa dość skomplikowana i ciekawa, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę za kogo będzie się uważał @Lucky_
@UndaMarina: jesli wiec o tożsamości narodowej rozmawiamy, to musze cie rozczarowac, niewielu belgow w Belgii za belgow sie uwaza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Generalnie demontrowanie przywiazania do Belgii wystepuje glownie podczas kiedy reprezentacja w pilce noznej gra jakis mecz. Belgowie dosc swobodnie i wrecz oficjalnie dziela sie na Flandrow, Wallonow i "tych mowiacych po niemiecku".
We Flandrii kolarstwo jest sportem narodowym i bardzo powszechnym, kiedy trasa tour
@UndaMarina:

dla państwa nie będzie problemu, jednak dla Belgów z dziada pradziada nadal nie będzie Belgiem, który rozumie rozmaite niuanse i szczegóły tamtejszej kultury. Zwłaszcza, że Belgowie są bardzo ksenofobiczni (podobnie zresztą jak Skandynawowie,


Ale ta kwestie zostawilbym juz samym zainteresowanym czy i jak oni beda go akceptowac.
Mnie ludzie w Polsce nie akceptuja(powinienem powiedziec akceptowali - w czasie przeszlym kiedy tam mieszkalem) za moje poglady mimo ze mam zarowno obywatelstwo
@Lucky_: o to bardzo ciekawa informacja! Generalnie komplikuje jednak omawianą sytuację, bo z kim masz się ostatecznie identyfikować i jak oni będą identyfikowali Ciebie? Chyba, że przyjmujesz obywatelstwo tylko po to, żeby podłączyć się pod ich system emerytalny etc. i masz gdzieś belgijskie niuanse, ale to już inna para kaloszy.
@Lucky_: @UndaMarina: Nie chce wsadzac kija w mrowisko ale to troche jak z Polakami.

Fajnie sie dyskutuje (poki co kulturalnie) to ja mam takie rozwazania osobiste. Z czym my sie identyfikujemy?

Czy identyfikujemy sie z poganskimi bogami i kultura slowianska jako spoleczenstwo? (czesc tak a czesc nie) To teraz pytanie czy po Chrzcie Polski nasi przodkowie wyrzekli sie swojej kultury? Jesli nie i wszystko jest OK to "jak daleko siega
@UndaMarina: masz duzo racji, identyfikowac sie bede i bede zawsze identyfikowany jako Polak, a nabywajac belgijski paszport nie mam na celu z dnia na dzien stac sie rasowym i 100% zachodnio-europejczykiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moze moje dzieci beda mialy taka szanse.
Paszport chce uzyskac z kilku powodow:
-tak jak napisal @PieknyJanusz , mieszkam tu, tu jest moje centrum interesow i paszport jest mi po prostu potrzebny