Wpis z mikrobloga

@OnionTheKiller: już wiem czemu nie brałem go pod uwagę. Nie ma ruchomego ekranu.
Mam teraz aparat idealny, Samsung nx20, ale z jakiegoś powodu nie wzbudził zainteresowania i nie ma do niego akcesoriów. Chciałem z nim ponurkować, nie ma dla niego obudowy. Poza tym już się trochę sypie po latach.
Myślałem nad sony a6000, ale już nie jaram się aż tak bardzo obiektywami itd., to pomyślałem, że może jakiś dobry kompakt. No
@konsumpcjusz: Na kompaktach się nie znam, ale z bezlusterkowych, to zobacz jeszcze Olympusa OM-D E-M10 Mark II.
a6000 jest ogólnie chwalony, ale z obiektywami do NEXa różnie bywa (info z pierwszej ręki). Jeśli chcesz podstawowego szkła bez udziwnień, to coś się znajdzie, ale np. długie telezoomy mają ograniczone.

Z tych dwóch kompaktów, patrząc na suche dane, wziąłbym RX100 III, bo ma lepszą baterię, 10 fps, więcej fps w filmach i wizjer,
@OnionTheKiller: myślę, że będę zadowolony z a6000, bo mi jeden obiektyw wystarczy. Ewentualnie jedna stałka dodatkowo. Ale nie wiem czy nie kupię jednak rx100m3. Nie muszę mieć długiego obiektywu, bo staram się nie używać przesadnie zooma.
Na korzyść canona jest jeszcze cena. Jest tańszy o prawie 1000zł.
g7x kosztuje 1850zł, a rx100m3 2800zł.