Wpis z mikrobloga

Końcówka Zemsty Sithów pokazuje dlaczego nie powinno kontynuować się Sagi, a przynajmniej nie z taką fabułą, z jaką to zrobiono w Przebudzeniu Mocy. To Luke i Leia mieli być tymi, którzy obalą Imperatora oraz spowodują nawrócenie Anakina, a przez to przywrócą wolność Galaktyce i odbudują Zakon Jedi. Tymczasem postanowiono kontynuować pasmo nieszczęść i zupełnej katastrofy. Żal mi zwłaszcza Luke'a, który całe życie ma pod górkę. Tyko po to by zrobić kalkę legendy o Jedi ze Starej Trylogii.

#starwars #przemyslenia
  • 4
@Merytoryk: W złym stylu, ale dobrze, że wznowili sagę. Mam nadzieję, że przebudzenie mocy to takie mroczne widmo a następne części będą lepsze.
Śmierć Vadera i likwidacja imperatora ni jak nie wyjaśnia końca wojny.
@Kampala: jasne, nikomu nie odmawiam zadowolenia z Przebudzenia Mocy i dalszej zabawy, w sumie jako film to bardzo dobra produkcja :) dla mnie pewno już zawsze Gwiezdnymi Wojnami zostaną tylko epizody I-VI, bo tak jak piszesz, dzięki ,,trylogiowym" modułom to uniwersum jest dosyć plastyczne.

@Tasde: koniec wojny może nie, ale póki co wychodzi na to, że Disney nastawił się na kolejną walkę Rebeliantów z Imperium, a Jedi mają być tylko
@Merytoryk: może to pokażą. próba odbudowy zakonu po śmierci imperatora już gdzieś była opisana albo pokazana, może teraz zrobią nową akademie na dużym ekranie