Wpis z mikrobloga

filtr napięcia


@sztilq: Filtr – fragment obwodu elektrycznego lub obwodu elektronicznego odpowiedzialny za przepuszczanie lub blokowanie sygnałów w określonym zakresie częstotliwości lub zawierającego określone harmoniczne.
@psposki: w tym, że jest brzydko i niedokładnie, poza tym te okrągłe kuli z jednej strony, nie wiem dlaczego ci tak wyszło ale chyba dałeś za krótkie przewody, poza tym koszulki termokurczliwe wyglądają mi na nadpalone i przegrzane.
nadpalone


@dreaper: Nigdy nie umiem wyczuć tego momentu kiedy już się bardziej nie kurczą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Cóż jak lutowałem to wyglądało całkiem spoko, to nie kulki tylko końcówka kabla (za dużo wsadziłem).
@psposki: to już lepiej palniczkiem z pewnej odległości albo nad gazem to robić, jak masz gdzieś niepotrzebny zasilacz do lampek halogenowych to dorzuć dwie żaróweczki blisko siebie i między nimi przeciągaj przewód z koszulką aż się obkurczy. ja nie robiłem tego na stałe, ale testy wypadły pomyślnie, żarówki halogenowe mocno się grzeją i dzięki temu da radę obkurczyć koszulkę. po prostu wsadź je w te ceramiczne oprawki i zamocuj na kawałku