Wpis z mikrobloga

#csharp #aspnet #aspnetmvc
Jak się ma sesja (HttpContext.Current.Session) do tego, że user jest zalogowany? Myślałem, że jedno z drugim jest jakoś powiązane.
W skrócie: podczas logowania zapisuję pewnie rzeczy do sesji (powiedzmy jakiś tryb). Po jakimś czasie user wciąż jest zalogowany, a dane z sesji znikają (null), czego bardzo nie chcę. Ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego tak? Albo jak zapewnić sobie, żeby póki jest zalogowany to dane były w sesji (ewentualnie wylogować go jak są nulle)?

Korzystam z MVC5, standardowa, Microsoftowa autentykacja (individual user accounts - to co się wyklikuje przy zakładaniu projektu).
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Pewnie trochę odgrzewam temat ale może się przyda info. Sesja i autoryzacja użytkownika nie są od siebie zależne np. Wykorzystują oddzielne ciasteczka. I w twoim przypadku dane sesji znikają bo są w trybie InProc i wszystko trzymane jest w pamięci. Jak masz w tym trybie dane to też po kompilacji zapewne znikają ci obiekty z sesji bo pamięć jest czyszczenia. Można skorzystać z sesji w trybie sqla i wtedy dane sesji powinny
  • Odpowiedz
@lisek: teraz zauważyłem, że ktoś tu odpisał :P
Dzięki za wyjaśnienie.
Co do autentykacji - dość powszechne spolszczenie, choć fakt, nie ma takiego słowa (tak jak checkinować a nie ewidencjonować czy różnych innych takich). Postaram się zwrócić uwagę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz