Wpis z mikrobloga

Dzisiaj się przekonałem, że jazda po 3 godzinach snu samochodem nie różni się dużo od jazdy na kacu. Spowolniona reakcja, podejmowanie złych decyzji. Nic się nie stało, a do pracy mam 3 km, ale następnym razem jak będę tak krótko spał to pojadę autobusem.
#motoryzacja
  • 12
  • Odpowiedz
@Filem00n: 2016, dalej ktoś myśli, że przez alkohol "tyyyyle" wypadków (jestem przeciwny jeździe po alkoholu).
@deyna: Coś kiedyś było, że zmęczenie (czyli niewyspanie lub milion godzin bez przerwy za kółkiem) powoduje takie samo zagrożenie jak alkohol/kac. Właśnie się o tym przekonałeś.
  • Odpowiedz
@deyna:
Kiedyś miałem sytuacje w której będąc na nogach 24h musiałem jechać w trasę samochodem ponad 300km.
Rano wstaliśmy z ojcem pozałatwiać sprawy i pech chciał, że dziadek w skodzie wjechał we mnie wgniatając przednie i tylne drzwi od strony pasażera (wyjeżdżał z drogi podporządkowanej). No to pojechaliśmy do motoryzacyjnego po szpachlę, potem po kodzie lakieru gość zmieszał nam trochę farby + lakier.

Godzina 18 zaczynamy prostować blachę, żeby nie jechać
  • Odpowiedz
@nawias123: Cały dzień w pracy. przed drogą nie mogłem zasnąć, więc spałem max 15 min. 450km trasa, cały dzień na nogach. Wracając do domu zawieszałem się na ciężarówce przede mną. Zrozumiałem, że jest źle, jak zacząłem mieć halucynacje. Tzn wydawało mi się, że widzę głowę demona, a czerwone światłą ciężarówki, to oczy demona. Zdrzemnąłem się przez 5 minut na parkingu na stacji paliw i wróciłem normalnie do domu. Jeżeli nie liczyć
  • Odpowiedz
@jonzi: no to wytłumacz przez co tyle wypadków i przez co tyle zatrzymywanych pijanych kierowców, gwarantuję, że im mniej pijanych kierowców to ilość wypadków by spadła bardzoo.
  • Odpowiedz
@jonzi: jeżdżę dużo po kraju i dziwnym zbiegiem okoliczności tam gdzie zazwyczaj mijam wypadki drogi są w fatalnym stanie (źle wyprofilowane zakręty, dziury, wyboje)
  • Odpowiedz