Wpis z mikrobloga

trochę #cebuladeals wiec może kogoś zainteresuje tym bardziej że pewnie zaraz nie będzie sztuk:

- znany z Ali uchwyt samochodowy: 7 zł
- power bank 2600 mAh (jak wyżej): 10 zł
- słuchawki Lenovo P950: 49 zł / -50%
- penek usb 3.0 32GB: 35 zł
- słuchawka na blue: 35 zł

http://lpk.x-kom.pl/strefa-okazji/produkty?utm_source=newsletter&utm_medium=e-mail&utm_content=dziendziadkow&utm_campaign=20160115_dziendziadkow

w koszyku wpisuje się kod promocyjny OKAZJA (z lewej strony takie mało widoczne pole)

miłego dnia!

  • 30
@factorys: ja jako ciekawostkę dorzucę że mam jeden z ali i jeden właśnie od nich i ten z ali padł po pół roku, a xkomowy ładował następne pół roku nie jeden a dwa telefony i nic mu nie jest. teraz sobie wezmę drugi, a co, jak szaleć to szaleć :-D

realna pojemność po tym roku używania to około 2300
@nieuczestniczewrealizacjiprojektu: Ciężko ocenić pojemność poprzez używanie powerbanku, bo sama elektronika ładowania daje straty 15-30% w tych powerbankach.

No i brak wskaźników naładowania wymaga uważnego dbania o stan ogniw.

- Nie rozładowywać do zera. Wiesz, że ładuje do 90% i przestaje, to sam odłącz ładowanie przy 75%
- Nie trzymać naładowane na 100% przez dłuższy czas, ( 60-80% max)
- Po rozładowaniu - doładować, możliwie szybko

Będą żyły latami ;)
W Shiru
@factorys: oh różnie z tymi stratami. Ladowalem powerbanka 4k mAh licząc w międzyczasie faktycznie ile wyjdzie. Wyszło ponad 3980, a więc pojemność jak najbardziej rzeczywista
@trollasek: Wszystko zależy od powerbanka, nawet wyglądające tak samo mogą mieć inną elektronikę.
Niektóre pobierają 100x więcej prądu niż inne w trakcie spoczynku.

Testowałem ponad 10 różnych modeli powerbanków 1 ogniowych z użyciem YZXstudio,
mają zupełnie różne poziomy odcięcia, sprawności też skrajnie różne.
Najgorsze jakie spotkałem to właśnie około 29-31% strat przy ładowaniu 1A. Przy okazji elektronika strasznie się grzała.

Na zdjęciu 2 identycznie wyglądające kupione od tego samego sprzedawcy w
Pobierz f.....s - @trollasek: Wszystko zależy od powerbanka, nawet wyglądające tak samo mogą ...
źródło: comment_HVKSKeEVZwU3txO1ne2BJoigfcP6mQtG.jpg