Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #kiciochpyta #pomocy
Mireczki jaki pierwszy samochód do max 12 tys ze wszystkim? od czasu do czasu jeździłem autami od vectry, corsy do passata. Szukam jakiegoś 5 drzwiowego hatchbacka, z silnikiem minimum 1.3 do 1.8, z maksymalmym przebiegiem 150k. Żeby mało palił, był dosyć sprawny i żwawy. Patrzyłem na forda focusa mk2, ale trochę więcej trzeba dać.

Mam możliwość sprowadzenia samochodu również z Belgii/Niemiec/Holandii (ale w tym wypadku do 10tys)
  • 32
@kornik20082:
serio ja to rozumiem, że obecnie na rynku jest od cholery januszy którzy robią przekręty, sprzedają samochody w innym stanie niż na pierwszy rzut oka, wiec jeśli miałbym juz gdzieś jechać to nie pojadę tam sam tylko z dobrym znajomym mechanikiem który mi wszystko sprawdzi doradzi i oceni, ja jedynie prosiłem o jakieś propozycje które w miarę zgadzają się z moimi wymaganiami, to ja już się będę martwił czy jest
@albert1337: Kolego, ja bym Ci w tej cenie mógł doradzić auto w wieku 20+ bo takimi się głównie interesuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z tego co się orientuję to Foka z lpg powinna się dobrze sprawować. Po mieście 1.6 i 1.8 spali Ci zbliżoną ilość paliwa. Jeśli mniejszy to Fiesta. Tylko nie trzymaj się sztywno tych 150kkm, sto tysięcy więcej na szafie nie musi od razu oznaczać
@albert1337: W ostatnim roku zrobiłem ~8kkm. Dotychczas nie przekraczałem 10kkm rocznie, pracuję w tym samym mieście w którym mieszkam. Trasy robię może z raz w roku. A na szafie jest 288kkm, z czego zakładam że już z raz albo i dwa tyle było na liczniku :)
@Gummy: ok popatrze coś z trochę większym przebiegiem, ale niestety problemem jest mój staruszek który mi dokłada w zasadzie połowę kwoty i się uparł do 150 tys, tak to sam sobie zdaje sprawę ze obecne silniki wytrzymują spokojnie do 250tys