Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi Mirki, czy istnieje jakaś książka (lub seria książek) dotycząca prowadzenia własnej firmy, tego jak to wygląda i jak to robić skutecznie? szukam też czegoś, co pomoże mi napisać dobry biznesplan, od podstaw, bo z pisaniem tegoż miałem do czynienia w liceum na niskim bardzo poziomie.

Chciałbym, żeby książki były jakby osadzone w realiach jakich żyjemy, tzn co mi z książki napisanej np. przez jakiegoś Amerykańca, skoro on nawet nie wie, gdzie Polska leży na mapie :\ Polećcie coś :]

#zakladaniefirmy #firma #wlasnafirma
  • 9
@CommanderStrax: ej, zalożenie to najmniejszy problem. Prowadzenie to udreka :)
Wiem, czepiam sie ale jak chcesz biznes w pl to musisz gadac i byc jak prawnik. Powodzenia
Ps. Nie badz jak moja znajoma:
- odeszla z pracy z firmy i zalozyla dzialalnosc zeby robic to samo co robila u szefa i siaskala kase dla niego.
Nie bylo konkurencji, wiec poszla na swoje :)
W wystrój lokalu wpakowala duuuzo hajsu, wziela 2-3
@huzarius: właśnie chodzi o to, że nie chcę pracować dla kogoś. Książki, których szukam, mam nadzieję, pomogą mi ocenić w jakim stopniu opłaca się zakładać ten biznes, chociaż zdaje mi się, że ma to duże szanse powodzenia o ile znajdę niszę. No a obecnie powoli kończę studia, nic mnie nigdzie nie będzie trzymać, więc mogę uderzać w rejon Polski, który mi się spodoba. Oczywiście na wkład własny będę musiał na początek