Wpis z mikrobloga

#itemyzchin #xiaomi #telefony
1) Co lepiej wziąć: Redmi Note 2 czy Redmi 3? ( note2 - 119, redmi3 ~135-140 ) Chodzi o specyfikację i cenę
2) A konkretniej: jak sprawuje się Redmi Note 2 jako smartfon?
3) Jak zdjęcia wychodzą w praktyce ( chodzi mi o "dobry" aparat w smartfonie do ~ 700zł, zdjęcia w wieczór lub w ruchu )
4) Czego można oczekiwać od układu Qualcomm Snapdragon 616 1500Mhz + GPU Adreno 405? ( W porównaniu do Note2 )
5) Czy w kwesti łączności w Polsce szukać telefonu z LTE FDD 1800MHz, 3G - UMTS i WCDMA 900 i 2100MHz GSM - 900 i 1800MHz?
6) W Polsce standardem jest microSIM czy miniSIM?
7) Wersje dla tych telefonów dobrze działają na 16GB ROM i 2GB RAM?
8) Czy opłata celna to tylko vat 23% czy jakieś dodatkowe opłaty manipulacyjne? Jak wygląda odbiór telefonu po zatrzymaniu?
9) Jak wygląda prywatne serwisowanie Xiaomi w Polsce ( trochę czytałem, ale chodzi o Wasze doświadczenie )?

http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/12315/11650/12488/9491/
  • 11
@Lewo: 1. A chcesz ekran 5,5'' czy 5''?
2. Jednym słowem zajebiście ( ͡ ͜ʖ ͡) #redminote2
6. Mini sim ale prawie zawsze są już wyłamywalne karty i można zrobić micro sim a jak chcesz nano sim to idziesz do operatora i ci wymieniają albo tniesz jak jesteś niecierpliwy.
7. 2-3 razy miałem sytuację, że te 3GB by się przydały. Nadal jestem zadowolony z RN2 i
@jawor44: chyba mniejszą bo bateria dłużej wytrzyma i poręczniejsza. Odnośnie 7 to i tak brałbym wersje 2GB.
Tylko za metalową obudowę i trochę mniejszy ekran zapłacę około 20$ więcej. Chyba, że Redmi3 będzie po 120.
9. We Wrocławiu nikt nie serwisuje?
@callmejimmy4 pasowało mi z nazwy. edycja usunie powiadomienia?
@Lewo: 1. Rn2 2. Świetnie 3. Bez zastrzeżeń 4. Prawidłowego działania 5. Wszystko masz opisane w poradnikach na telchina.pl ewentualnie użyj google 6. Oba są często używane. Zależy od tel. Mam 1 sim 1 micro 1 nano :) 7. Tak 8. 23 vat, małe prawdopodobieństwo. Dostaniesz list z instrukcją. Na ogół WER 3ma paczkę 2 dni- 20dni. Puszcza albo wysyła list (na przyszłość, żebyś nie spamował tagu tekstem 'przesyłka jest w
@Lewo: żonie przyszedł RN3 po chwili używania stwierdziłem że mój nast tel musi mieć czytnik linii papilarnych (teraz mam nexusa 5), przyczepić się można tylko do tego że RN3 ma zablokowany bootloader i bez tego nie da się wgrać MIUA polska