Wpis z mikrobloga

Wiem, że wykop to nie przychodnia, ale u lekarza już byłam, a na forach medycznych trzeba się rejestrować ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dziś znowu nie byłam w stanie wstać rano, po ok 5h snu, biorąc pod uwagę że budziłam się co ok. godzinę z walącym serduchem przez różne koszmary ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie jest to zwykle lenistwo, bo to znam bardzo dobrze. Koniec końców wstalam po ok 12h snu, tak samo zmęczona. Oprócz tego brak apetytu, drżące ręce i ciemność przed oczami jak zmieniam pozycję na stojącą. I tak już drugi raz w tym tygodniu - w poniedziałek podbiegniecie na tramwaj rano skończyło się takimi mdlosciami i zawrotami głowy, że musialam wysiąść na nastepnym przystanku ( ͡° ʖ̯ ͡°) Takie dni miewam od ok. roku. Byłam u lekarza hematologa, okazało się, że mam dość spory ubytek płytek krwi i inne wskaźniki nieznacznie zmienione. Jednak nie byl to stan 'interwencyjny' i zadne leczenie nie zostalo zastosowane. Lekarz rodzinny przepisuje mi tylko syrop na apetyt i żelazo. Pomocy medyczne mirki, potrzebuje jakiejś porady jak szybko postawić się na nogi, bo nie mogę pozwolić sobie na takie oslabienie. Prowadze dość niezdrowy tryb zycia, ale przez trzy miesiące jeszcze nie mogę tego zmienić. A oszukiwanie innych, że mam gorączkę, na dłuższa metę też nie będzie działać ( a przecież nie powiem,ze jestem przemeczona). Jak żyć?

Jakie suplementy, leki, doraźnie? Dodam, że prawdopodobieństwo jakiejś poważnej choroby jest znikome, bo chyba lekarze wiedzą co robią i by je wykryli w czasie wstępnych badań.

#zdrowie #medycyna #pytanie
  • 21
  • Odpowiedz
kie dni miewam od ok. roku. Byłam u lekarza hematologa, okazało się, że mam dość spory ubytek płytek krwi i inne wskaźniki nieznacznie zmienione. Jednak nie byl to stan 'interwencyjny' i zadne leczenie nie zostalo zastosowane. Lekarz rodzinny przepisuje mi tylko syrop na apetyt i ż


@xMxe: #korposwiat
  • Odpowiedz
@xMxe: > chyba lekarze wiedzą co robią i by je wykryli w czasie wstępnych badań.

Chyba raczej nie wszyscy. Często trzeba ich naprowadzać, albo robić badania na własną rękę.

  • Odpowiedz
@xMxe: To może spróbuj końskie dawki wit D, magnez latwoprzyswajalny, żelazo (jak radzi lekarz) i dużo yerba mate.

Warzywa i owoce jako podstawa posiłków jak już będziesz mogła prowadzić zdrowszy tryb życia ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@asema: Właśnie mialam zamiar spróbować tej yerby, teraz pije duże ilości kawy i energetyków, ale czuje, że nie służą mi one.
@Dziambelll: Robilam morfologię, o dziwo jak prawie zawsze mialam anemie, to teraz była nieznaczna, za to bardzo mało płytek krwi.
Dodam, że schudlam dość sporo, bo ok7-8kg od lata, a i tak byłam drobną osobą. Wiem, że zazwyczaj to głupie wymowki z lenistwa, ale do kwietnia na
  • Odpowiedz
@xMxe: jezusmaria, źle się czujesz i pomyślałaś o wyleczeniu się amfetaminą? :D może idź do lekarza rodzinnego i mu opowiedz to ci zrobi podstawowe badania, jakieś ekg itd... nie lecz się narkotykami ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@xMxe: Od energetyków też możesz się źle czuć. Odstaw je całkowicie, zamiast tego kubeł yerby i poczujesz różnicę ( ͡° ͜ʖ ͡°). To działa też długoterminowo, im dłużej pijesz, tym stajesz się wydajniejsza, uzupełniasz minerały itd. No i dużo wit D, dawki "lekarskie" typu 20 tys jednostek dwa razy w tygodniu przez jakiś czas.
  • Odpowiedz
@xMxe: a poza morfo i tarczyca coś jeszcze robilas? Zrób w jakimś lab pakiet badań, min próby watrobowe, elektrolity, mocz, może nawet kał, może masz jakiegoś pasożyta, albo złapałas jakaś bakterie, wysęp od lekarza skierowanie na badanie elisa to jest na boreliozę, badanie jest mało miarodajne ale może pokaże jakieś odchylenia.
  • Odpowiedz
@xMxe: aha kup sobie aspargin, to magnez i potas i bierz po 4 tabletki dziennie, dodatkowo niech Ci lekarz da recepte na neurovit, to bardzo silne witaminy z grupy b, tylko na recepte.
  • Odpowiedz
  • 0
@alejandra15: Z tą amfetaminą to był żart, choć wiele substancji psychoaktywnych znajduje zastosowanie w medycynie, między innymi stymulanty.

@Dziambelll: właśnie jakbym nie miała porobionych takich podstawowych badań to bym się nie dopytywała ( ͡° ʖ̯ ͡°) Badania Elisa to badania m.in. na choroby autoimmunologiczne, tak? To mialam je robione w 2012 r. i wykryto przeciwciała: jednojadrowe ana, antykardiolipina IgG i jakaś beta-2. (wlasnie znalazlam
  • Odpowiedz
@xMxe: elisa jest na wiele chorób, chodzi mi konkretnie na boreliozę, a dlatego elisa bo w sumie innego badania na borelie od lekarza nie dostaniesz z NFZ ( mi się udało ) a sprawdzić nie zaszkodzi.
  • Odpowiedz
Prowadze dość niezdrowy tryb zycia; teraz pije duże ilości kawy


Myślę, że powinnaś zacząć od tego.

Zbadać mocz, zrobić echo serca, EKG, a może nawet Holtera 24 h. Na twoim miejscu zbadałbym także CRP, proteinogram oraz ferrytynę.

@xMxe: @Dziambelll: CFS raczej nie diagnozuje się w oparciu o badanie mofro.
  • Odpowiedz