Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
Dzisiaj zwalniam się z pracy, trzymajcie kciuki, żeby wszystko dobrze poszło. Dzięki
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ladzik:
Januszujesz tutaj aż mi oczy łzawić zaczęły...

jeśli nie chcesz mieć za chwilę problemów z zusem, sądem pracy albo chociaż brakiem wynagrodzenia


Z zusem pracownik ma mieć problem? Błagam o litość wytłumacz jaki... Z sądem pracy problemy mieć to też dziwne co najwyżej sprawę przed sądem pracy, ale zaproponuj o co w przedmiotowej sytuacji bo jestem ciekaw. Brak wynagrodzenia? Kpisz sobie? Naprawdę zgodnie z twoją wiedzą pracodawca może odmówić wypłaty wynagrodzenia za przepracowany
  • Odpowiedz
@Iloveangelamerkel: W nowej firmie(B) pytałam czy to nie będzie przeszkodą - powiedzieli, że moja obecna firma (A) nie konkuruje, bo branża co prawda ta sama(IT - czyli szerokie spektrum), ale klienci to zupełnie inny sektor. Więc stwierdzili, że problem zerowy, pytanie tylko jak to z wypowiedzeniem połączyć, żeby potem ktoś z bólem d--y z firmy A mi nie wyskakiwał.

Więc jak A nie będzie chciała tego rozwiązać cywilizowanie to mogę
  • Odpowiedz
@Koszmar_zUo:
Nie pytaj nowej firmy. Zajrzyj w umowę o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy - sprawdź w niej określony zakres zakazu konkurencji i porównaj. Jeżeli swoim działaniem nie naruszasz treści tego konkretnego zakazu konkurencji to od ciebie nie będą mogli domagać się żadnych pieniędzy.

Więc jak A nie będzie chciała tego rozwiązać cywilizowanie to mogę pracując w B ciągnąć od nich hajs?


Oni będą chcieli jeżeli nie naruszasz tego zakazu konkurencji swoją działalnością - bo to im się opłaca. To ty moja droga zuo nie powinnaś w takiej sytuacji dążyć do rozwiązania tej umowy. Odpowiadając na pytanie: jeżeli nie naruszysz zakazu konkurencji i ta umowa będzie obowiązywać to firma A będzie zmuszona przez czas obowiązywania umowy wypłacać tobie odszkodowanie comiesięczne w wysokości zgodnej z umową (minimum 25% wynagrodzenia jakie
  • Odpowiedz