Wpis z mikrobloga

@Koszmar_zUo: boże ludzie. Ile wy macie lat? "Wypowiedzenie z pracy" to jest wypowiedzenie umowy o pracę. UMOWY! Czyli czegoś co zobowiązuje dwie (przynajmniej) strony i jeśli nie chcesz mieć za chwilę problemów z zusem, sądem pracy albo chociaż brakiem wynagrodzenia, zawsze i tutaj się powtórzę ZAWSZE składa się wypowiedzenie w 2 kopiach na piśmie - jedna dla pracodawcy (może sobie jej nie podpisywać) a druga dla Ciebie (koniecznie podpisana przez niego
@ladzik: ja jestem low lvl w pracy i tylko mówię o tym, co znalazłam szukając info o tym - dobrze, że czuwasz ;)
TIL, choć i tak miałam w planach dać wypowiedzenie kadrowej/szefowi, zależy kto będzie dostępny.
@Koszmar_zUo: Ok, wybaczam. Więc pamiętaj, dwie kopie i koniecznie na 1 podpis i chowaj to do teczki.
Wiadomo że czasami trafi się jakiś spoko szef, który przyjmie wypowiedzenie przyniesione przez sowę i nie będzie robił problemów, ale lepiej dmuchać na zimne.
@ladzik: jak już męczę to:
mam do tego zapis o zakazie konkurencji.
Jakiś dopisek do wypowiedzenia o tym dodać (rozwiązanie tej umowy) czy oddzielny świstek? Jest zapis o możliwości rozwiązania za porozumieniem stron.
@ladzik: na rokpo zakończeniu współpracy.
Ale umowa jest bardzo ogólnikowa (ta sama branża, podobna działaność, podobne wykonywane czynności, teren EU, etc.), a nowa to zupełnie inny target, tylko ta sama branża. Na umowie teraz też mam inne stanowisko niż będę mieć w nowej.
Z tego co podpytałam na rozmowie rekrutacyjnej to powiedzieli mi, że temat do rozwiązania.

Uprzedzając pytanie czemu to podpisywałam - na początku wydawało mi się, że
@Koszmar_zUo: Niestety tu Ci nie pomogę, bo nigdy nie miałem takiego zapisu stąd nigdy nie dowiadywałem się jak to wygląda podczas rozwiązania umowy o prace i jak to sprawdzają/egzekwują później.
Temat uważam za zamknięty, ponieważ udało mi się w bardzo sympatycznej atmosferze załatwić sprawę ( ͡ ͜ʖ ͡) dzięki za duchowe, kciukowe i plusowe wsparcie :)