Wpis z mikrobloga

Nawiązując do wpisu @MatthewDuchovny z przed godziny:

nikt przez pierwszą godzinę nic nie wiedział prawie bo niby takie trudne tematy, parę dziewczyn płakało, że nie umie, niektóre mdlały.


To ja myślałem że w mojej szkole jest zajebiście żenujący poziom. Nawet kuce które przez całe 4 lata grały na lekcjach w Angry Birdsy były w stanie spłodzić jakieś wypracowanie.



#karidmowijakjest #matura #techbaza
  • 26
@feliks-dzierzynski: Jeśli chodzi o maturę z polskiego to nie da się przewidzieć wyniku - w końcu wszystko zależy od wypracowania. Aczkolwiek wypracowanie napisane (Przedwiośnie kojarzyłem, za same podanie epoki, gatunku i wzmianki o treści lektury powinni mieć mokro). Pierwsza część też znośnie - jeszcze nie sprawdzałem klucza (nie chcę się #!$%@?ć).

Jutro matematyka. Muszę poprzypominać i policzyć dziś jeszcze sporo rzeczy.
@walet: Brzmi dobrze. A znałem dlatego, że wczoraj przed snem spojrzałem na spis lektur posortowany według epoki.

A jeśli chodzi o gatunek to prawie wszystko jest powieścią (prócz jakichś gównohistorii typu dramat np. Nie-boska komedia)
@walet: no przecież dobrze napisałeś. Ja powiązałem to z koncepcją Gajowca (powolne przemiany) i Baryki (bunt, rewolucja), co też wiąże się z pokoleniami. Nawiązałem tez przy Baryce do szklanych domów, skąd wziął się u Szymona, powiązanie Szymka z ojcem Czarka, jeszcze jakieś inne pierdoły wrzuciłem.

@karid: ja napisałem, że to powieść polityczna.
@kejwmen:

Nawiązałem tez przy Baryce do szklanych domów, skąd wziął się u Szymona, powiązanie Szymka z ojcem Czarka


Jak na moje to nie ma nic związanego z tematem.

ja napisałem, że to powieść polityczna.


To dobrze napisałeś.
@karid: we wstępie, przy umiejscowieniu fragmentu chyba dobrze napisać skąd bohater wziął się w domu jakiegoś faceta i kim ten facet jest. A szklane domy wspomniałem przy momencie w którym Baryka zarzucał Gajowcowi staromodność, ładnie pasowały. Pewnie jakieś punkty za znajomość całej treści wlecą.

Jak mogłem dodatkowo poprzeć interpretację wydarzeniami spoza fragmentu, to wykorzystywałem wiedzę. Egzaminator na pewno to doceni :3