Wpis z mikrobloga

Elo Mircy z #gpw, mam trochę odłożonej gotówki, którą chętnie przeznaczę na inwestycje, oczywiście z zamiarem zysku. Rzecz w tym, że jestem zielony w kwestiach giełdy. Gdzie mógłbym liznąć nieco rzetelnej informacji na ten temat? Od czego zacząć?
  • 9
@Pancernik-Kulowaty_1: @Fox_Murder marudzą maruderzy. Na gpw da się zarobić, ale trzeba doświadczenia. Wybierz sobie spółkę z wig20 - może być losowa. Zainwestuj 1k-2k Sprawdź najpierw, jak twoje emocje reagują na spadki/wzrosty. Jeśli poradzisz sobie z tym, będziesz miał już pewne doświadczenie. Obwserwuj rynek, polityków, jak zachowują się giełdy: niemiecka, amerykańska - a przede wszystkim siebie. Dalej wiedza sama powinna przychodzić. Zależy ile czasu chcesz poswięcić dziennie,tyg.,miesiecznie... Pozdrawiam
1. Przede wszystkim choćby nie wiem co, to nie pakuj się w forex, statystycznie około 90% 'inwestorów' indywidualnych tam jest w plecy, a co dopiero osoba całkowicie początkująca.

2. Jeśli chodzi o to co i jak, to poczytaj w sieci o tym czym jest analiza techniczna oraz analiza fundamentalna, wybierz sobie jedną z nich, tę która będzie Ci bardziej pasowała i nabądź wiedzę z jej zakresu (oczywiście możesz kierować się obiema analizami