Wpis z mikrobloga

Dawno nie zerkałem na #bitshares, a tam się okazuję, że cały kod źródłowy [1][2] zmienił w końcu Licencję... i jak się okazało, na MIT :)

Specjalistą od licencji nie jestem, ale wg mnie jest ona ok i stwarza naprawdę dużo możliwości :) Aż się zastanawiam czy nie zrobić jakiegoś forka na potrzeby wykopu - (coś ala #wykopcoin?). Jakby nie było, wbudowana zdecentralizowana giełda, to fajna rzecz :)

Myślałem nad czymś, żeby odwzorować w smartcoinach/assetach reputację/plusy z danych tagów. Pozwoliłoby to m.in. na fajny mechanizm głosowania, wg zasady, że najbardziej zasłużony użytkownik dla danego taga, miałby najwięcej głosów. Może mogłoby się to przydać w świetle tym, że administracja zapowiedziała, że tagi będą mogły być własnościowe.

Generalnie rzecz biorąc również za pomocą tego mechanizmu i mechanizmu delegowania głosów, można byłoby zrobić mechanizm/silnik do strony ala wykop, z tą zasadą, że podczas wykopywania/zakopytania mogłaby obowiązywać zasada demokracji półbezpośredniej, tj. swój głos (w ramach danego taga) mógłbym delegować na kogoś, a ten ktoś inny jeszcze na kogoś dalej. W każdym momencie mógłbym zmienić delegata.

#kryptowaluty #wykop