Wpis z mikrobloga

bardzo mocno informatyczne studia? chodzi mi oprócz tego co napisałeś bo serio programowanie itp to męczy mnie xd


@Gruszka92: nikt Ci nie zabroni robić wszystkiego ręcznie i zapoznać się z rapidografami, ale jak chcesz się w tym wyspecjalizować to lepiej zacząć jak najszybciej ogarniać te programy :P najpierw corel, styknie do większoście ćwiczeń, a później pokażą Ci podstawy programów gisowych. Tutaj jest więcej klikania i programy same wyplują już gotowe obliczenia.
@Gruszka92: niczym związanym z kierunkiem studiów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS na geografię trafia też dużo specyficznych ludzi, jedni bo studiują zgodnie ze swoimi zainteresowaniami (mniejszość) i reszta, która nie dostała się na inne kierunki :)
@Gruszka92: teraz pracuję w sklepie jako sprzedawca :P

Na UMK był kierunek nauczania geografii i biologii. Po trzech latach zostawałeś nauczycielem obu przedmiotów, ale tam już szli sami spadkowicze. Lepiej wybrać geografię lub pokrewne i zrobić kurs pedagogiczny. Teraz do Torunia niestety idzie coraz mniej studentów na mój były wydział, więc tam nie warto startować.

Miej też na uwadze, ze ciężko się teraz dostać do pracy jako nauczyciel. I raczej sytuacja
@Gruszka92: jeśli masz jakieś znajomości to ułatwia sprawę ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale też młodzież na jaką trafisz, bo może dać w kość jak sobie ich nie ustawisz.

Dodam, że na geografii jest dużo kucia chociaż mniej niż na biologii, mnóstwo głupich pojęć. Ale jest też duża możliwość wyjazdów oprócz terenówek, jak odpowiednio się wkręcisz to możesz pojeździć po Polsce, jako pomoc kadry przy badaniach terenowych do
@Gruszka92: warto mieć lepszy kontakt z prowadzącymi, bo później ułatwia to pisanie np. pracy magisterskiej, ale też i zdawanie egzaminów.

Napiszę Ci też, jak wyglądają studia doktoranckie na geografii :P mój kumpel po raz kolejny był na wyprawie na Spitsbergen i całe sprawozdanie z ekspedycji musiał sam opracować Po czym na końcu podpisuje się pod tym jako trzeci w kolejności, ze względu na stopień naukowy. Jeden z profesorów nawet tego na
@robin_caraway:

Napiszę Ci też, jak wyglądają studia doktoranckie na geografii :P mój kumpel po raz kolejny był na wyprawie na Spitsbergen i całe sprawozdanie z ekspedycji musiał sam opracować Po czym na końcu podpisuje się pod tym jako trzeci w kolejności, ze względu na stopień naukowy. Jeden z profesorów nawet tego na oczy nie widział. Kolejność podpisu decyduje o ilości otrzymanych punktów, które mogą zaważyć np. na tym czy otrzyma stypendium