Wpis z mikrobloga

@Gruszka92: szeroko rozumiane doradztwo inwestycyjne. o ile wiedza z geografii nie jest tu przydatna, o tyle z gp parę informacji mogę niekiedy wnieść.
ale szczerze mówiąc znajomi po geografii często pracują w sklepach, restauracjach, magazynach...
@HorribileDictu:

meteorologię


lubię chmury <3 to się liczy? :p

Z drugiej strony po tej gospodarce przestrzennej mógłbym sobie pewnie łatwo w urzędzie znaleźć pracę. Lecz bycie nauczycielem to 10/10

Przyjdzie taka i mi namiesza :/

Ech XD
@Gruszka92: wybrałam energetykę, bo to trochę z geografią też jest powiązane ale to bardziej ścisły kierunek. Stwierdziłam że po typowej geografii czy meteo nie znajdę pracy. Dostałam się na energetykę i na UP i na PP, poszłam na PP.
@Gruszka92: sam studiowałem geografię, tylko że na UMK i ogólnie fajny kierunek, ale bez przyszłości, jeśli chodzi o pracę. Najlepiej wyspecjalizować się w geoinformacji/kartografii, do tego zrobić jeszcze coś z geodezją, choćby technika. Na wydziale geografii UAMu też studiowałem przez chwilę. I mając porównanie z Toruniem, mogę napisać, że panuje tam spora komuna. Przykład, gdy 4 lata temu składałem papiery na magisterkę to nie decydowała średnia, ale kto szybciej złoży podanie