Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki fotograficzne :) Jaki obiektyw kupić na początek przygody z fotografowaniem? Chodzi mi głównie o standardowe ujęcia, wycieczki, czasem portret i może jakieś makro. Body - #canon 760d. Z tego co wiem, podstawowym obiektywem powinien być 18-55mm EF-S IS STM. Jakieś podpowiedzi co do innych podstawowych obiektywów? Jest sens kupować używany? #fotografia #januszefotografii
  • 30
@nefili: Pomyśl o Canonie 50mm F1.8 STM - Na wycieczkach może okazać się za wąski, do makro też nie będzie najlepszy (możesz to zmienić dokupując pierścienie pośrednie za nieduże pieniądze), ale 50tka to moim zdaniem najlepszy punkt wyjścia do fotografii czymś innym niż kitem.
@MaciejPN: niby tak, ale bałbym się jednak, że będzie miał BF/FF, a regulacja tego w zoomach jest katorgą szczególnie dla poczatkującego. Jedyny obiektyw jaki kupiłem przez neta to 50ka, która siadła idealnie na moim body i Samyang 14, ale tego odebrałem już osobiście ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Paviarotti: kupowałem przez neta zdalnie obiektywy z zakresu 200-2000zł i nigdy nie miałem z tym problemów. Jak się szuka w dobrych miejscach, to i pewność większa. Początkujący delikatnego BF/FF i tak nie zauważy, a miałoby to jakieś wielkie znaczenie dopiero przy obiektywach z F1.4/1.8 - wszystko bardziej domknięte i tak więcej wybaczy. A 50 canonowskie MK2 jak i najnowsze MK3 to spoko obiektywy, wszystkie zdjęcia cykają, nawet po frontalnym starciu z
@nefili: Obiektywy IS STM - to jest to jedyne obiektyw "kitowe", które warto w ogóle rozważać. Mają fajny - cichy i wcale nie wolny ani niecelny autofocus.

Canon 18-135 IS STM to fajna opcja jeśli chcesz przetestować cały zakres ogniskowych (od szerokiego kąta do teleobiektywu) znaleźć coś dla siebie. Na bardzo wysoką jakość optyczną oczywiście nie licz - Canon 18-55 IS STM miałby lepszą i jeśli na tele- ci nie zależy