Wpis z mikrobloga

#depresja Co myślicie o "pigułce ostatniej woli".

Ja mam niezły mindfuck bo z jednej strony popieram te wszystkie

"kazdy niech decyduje sam o swoim życiu"
"czemu chcecie decydować za innych"
"kazdy ma prawo do zakończenia swojego życia"

a z drugiej strony to ten pomysł wydaje mi się kiepski i myślę, że w ogólnym rozrachunku będzie więcej "niechcianych śmierci" w imię tego wolnego rynku umierania. Masa osób z np depresją która miała próby samobójcze, albo wyszły z choroby, potem są wdzięczne, że nie zabiły się. Taka tabletka nie daje większego wyboru bo jest tylko Łyk i poszło, a jak ktoś dramatyzuje ze skakaniem z okna itp to istnieje szansa go odciągnięcia od tego pomysłu (inna kwestia to taka, że chcą tylko zwrócić uwagę na siebie). Pojawienie się tej tabletki na rynku (pomimo obecnych już zamienników typu trutki i inne cuda) może sprawić że dużo ludzi, którzy jakby to powiedzieć "szybko się poddają" będą chcieli sięgnąć a potem by żałowali, ale niestety nie będą mieć okazji.

Tak wiem, ich strata. Prawo dżungli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#4konserwy #kiciochpyta #neuropa
  • 49
masa osób z np depresją która miała próby samobójcze, albo wyszły z choroby, potem są wdzięczne, że nie zabiły się. Taka tabletka nie daje większego wyboru bo jest tylko Łyk i poszło,


Czytałeś ten artykuł czy może tylko na tytuł spojrzałeś ?

dyrektor Niderlandzkiego Stowarzyszenia na rzecz Dobrowolnego Zakończenia Życia przyznaje, że w posiadanie „pigułek ostatniej woli” nie mogą wejść przestępcy oraz osoby chore psychiczne lub znajdujące się w depresji.


@Koller:
@spatsi: no nie wiem czy nie pojawi się również masa przypadkowych zgonów i ludzi którzy tak naprawdę szukali pomocy a od tej tabletki nie będzie już odwrotu. Sądzisz że dlaczego jest tyle osób które podcina sobie żyły w poprzek
@Koller: przeciez tam jest:

w posiadanie „pigułek ostatniej woli” nie mogą wejść przestępcy oraz osoby chore psychiczne lub znajdujące się w depresji.
Czytałeś ten artykuł czy może tylko na tytuł spojrzałeś ?


@6c6f67696e: czytałem. Ale wiele osób nie ma zdiagnozowanej depresji bo np nie chodzi do psychologa. To trzeba by robic wywiad. Nie wiem czy uda sie wtedy udawac kogos bez depresji( ͡° ͜ʖ ͡°) ?

Poza tym to jest jedna z wymienionych opinii. a nie napisane ze tak bedzie

NVVE opowiada się za tym, żeby osoby pragnące poddać
Sądzisz że dlaczego jest tyle osób które podcina sobie żyły w poprzek


@ediz4: No ale przecież wciąż nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pozorować próby samobójcze w celu rozpaczliwego wołania o pomoc.
przeciez tam jest:


@spere: ale jest tez:

NVVE opowiada się za tym, żeby osoby pragnące poddać się eutanazji nie musiały starać się o uzyskanie zgody lekarza i mogły legalnie nabyć „pigułkę ostatniej woli”.
Tylko za pomocą tej tabletki już nie będzie odwrotu.


@ediz4: Tak samo jak za pomocą skoku z mostu, strzału w głowę czy powieszenia się. Jeżeli ktoś naprawdę chce się zabić, to wybierze sobie stosunkowo skuteczną metodę, nawet jeżeli pigułka nie będzie powszechnie dostępna. Tabletka ma tę zaletę, że jest pewniejsza, zmniejsza ryzyko zostania kaleką i pozwolę sobie założyć, że ogranicza nieprzyjemne doznania. No i nie trzeba sprzątać zwłok z chodnika.
@Koller: wg. mnie, w przypadkach naprawdę skrajnych, gdy życie jest jednym koszmarem, np terminalne stadia niektórych bolesnych nowotworów, gdy krzyczysz z bólu, i nie ma dla ciebie pomocy.

ale, znam też przypadek matki znajomego, która przewlekle chora od kilku lat, zastrzegała, że jak będzie gorzej i ona nie będzie mogła decydować, że mają jej nie podtrzymywać na siłę, że już nie chce.
No i jest na takim etapie, że leży bezwładnie,
@ediz4: Wciąż jakoś sobie nie wyobrażam sytuacji, gdy jakaś osoba przychodzi do kogoś, znajduje opakowanie (które najpewniej będzie posiadało oczojebne ostrzeżenia), wyjmuje pigułkę i zjada ją, a to wszystko przez przypadek ;s

Masz tak łatwo dostępne inne tak śmiercionośne środki?

Łączenie benzodiazepinów (dostępne na receptę) z alkoholem jest potencjalnie śmiertelne.
@spatsi:

Łączenie benzodiazepinów (dostępne na receptę) z alkoholem jest potencjalnie śmiertelne...

To dwie substancje razem

Wciąż jakoś sobie nie wyobrażam sytuacji, gdy jakaś osoba przychodzi do kogoś, znajduje opakowanie (które najpewniej będzie posiadało oczojebne ostrzeżenia), wyjmuje pigułkę i zjada ją, a to wszystko przez przypadek...

O dzieciach pomyślałeś?
Masa osób z np depresją która miała próby samobójcze, albo wyszły z choroby, potem są wdzięczne, że nie zabiły się


@Koller: nie mniejszej ilości by to pomogło, czasem nie ma najmniejszego impulsu ani osoby, która by jakoś wyciągnęła.

Tak wiem, ich strata. Prawo dżungli ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Koller: Skoro planuje się udostępnić marihuanę medyczną, tym bardziej powinno być miejsce dla takich medykamentów.
To dwie substancje razem


@ediz4: No i? Przecież ktoś może się #!$%@?ć i wpaść na pomysł wsunięcia opakowania Xanaxu, imho dużo bardziej prawdopodobny scenariusz niż przypadkowe połknięcie pigułki śmierci. Hurr durr, zakazać.

O dzieciach pomyślałeś?


Medykamenty trzyma się w miejscach niedostępnych dla dzieci.
Uprzedzam:

a co jeżeli ktoś ma to w dupie i będzie trzymał pigułki na półce?


Jeżeli ktoś ma #!$%@? na bezpieczeństwo swojego dziecka, to zapewniam Cię, że nażarcie