Wpis z mikrobloga

Jak to wygląda z tworzeniem aplikacji na androida? Myśląc android od razu widzę gry, których jest od groma, czy da się być w tym fachu nie pisząc gier? Czy to raczej mus. Da się w tym znaleźć prace czy to raczej robota dla małych grup, który swój produkt sprzedadzą tylko w markecie? Najlepiej by się wypowiedziały osoby, które siedzą lub orientują się w tym temacie. Totalnie nie widze fenomenu androida, a wszyscy twierdzą, że tworzenie na tą platformę to przyszłość programowania.

#android #programowanie
  • 11
@Textter: jesteś zdany nie na swoją implementację tylko na to co dostarczy Ci ktoś na przykład od ionica, nigdy nie będziesz w stanie pisać tak wydajnie i wprowadzać nowych rzeczy odrazu jak wyjdą jak przy natywnej apce. Jakieś malutkie rzeczy jeszcze bym przełknął ale zazwyczaj produkowanie tak apek to zły pomysł.
@niezielony: To wiadomo :) Jednak jeżeli nie potrzebujesz bardzo zaawansowanej aplikacji a jedynie coś prostego, to wtedy bardzo takie rozwiązania ułatwiają sprawę. Warto się pobawić bo Ionic działa coraz lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Textter: Nie znam ionica, ale jeśli działa jak cordova to rozleniwia, bo wtedy jak chcesz to robisz jedno UI pod każdy system i to jest złe, apka pod androida powinna wyglądać inaczej niż pod iPhone, zazwyczaj to tylko wkurza użytkowników jeśli interfejs nie jest standardowy dla systemu.
Już chyba lepszym rozwiązaniem są twory typu xamarin, chociaż sam abonament jest dosyć drogi.
@Textter: No tak, co nie zmienia faktu że sam look & feel już nie ten sam. ;)
Poza tym systemy się między sobą różnią, android pozwala na nieco więcej niż ios i tutaj tez mogą wystąpić problemy. Generalnie może do jakichś rozwiązań się to nadaje, ale póki co praktycznie wszystkie apki napisane we frameworkach tego typu, z którymi miałem do czynienia były zrobione na odwal, byle szybko, bez optymalizacji i może